13 Юли 2026понеделник11:07 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Президентът призова за диалог и баланс по случая Скрипал

автор:Дума

visibility 375

България трябва да провежда политика на диалог и баланс в случая "Скрипал". Това коментира президентът Румен Радев пред журналисти след срещата си днес с хърватския си колега Колинда Грабар-Китарович. Държавният глава припомни, че в момента страната ни е председател на Съвета на ЕС и това още повече я задължава да е с балансирани позиции и да насърчава диалога.
Виждаме, че такава позиция взе и Австрия, която е следващият председател на Съвета на ЕС, допълни Радев. Държа да подчертая, че България е лоялен член на Съюзите, в които членува - ЕС и НАТО, но това са съюзи, които се основават на много ясни ценности, една от тези ценности е прозрачността, каза още президентът. По думите му, за да предприемем следващи стъпки, трябва да има ясни и безспорни доказателства.
 

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 5978

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 5704

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 5988

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ