23 Юни 2025понеделник05:57 ч.

Президентът Румен Радев обсъди пакета "Мобилност" с португалския си колега в Лисабон

автор:Дума

visibility 172

Президентът Румен Радев е на държавно посещение в Португалия по покана на своя колега Марсело Ребело де Соуза. Те обсъдиха ключови теми за бъдещето на ЕС като Брекзит, миграцията  и предстоящите избори.

Важен акцент в разговора им бяха проблемите, свързани с пакета "Мобилност".   Президентът  сподели, че предвижданите нови правила ще създадат сериозни проблеми за десетки българи и ще има изключително негативен ефект върху българската икономика, растежа на националния доход и заетостта. Според Румен Радев получаването на помощ от страна на Португалия в ЕП може да има изключително важно значение.

И двамата президенти отчетоха активен политически диалог на най-високо ниво между двете държави. България и Португалия са пример за отлично партньорство, сътрудничество и взаимно разбирателство. Те са единодушни също, че трябва да се запазят кохезионните и земеделски политики, както и фондове в рамките на бъдещата Многогодишна финансова рамка на ЕС.

Двамата президенти са убедени, че трябва да се търсят допълнителни възможности за насърчаване на двустранните търговско-икономически връзки.

Българският държавен глава и съпругата му Десислава Радева бяха посрещнати с официална церемония на площада на Империята в Лисабон от президента Марсело Ребело де Соуза. В манастира "Жеронимош" Румен Радев положи венец и отдаде почит пред паметта на големия португалски поет Луиш Ваш ди Камойнш.

Поскъпване от 5 до 40% за две седмици

автор:Дума

visibility 8530

/ брой: 111

Всички основни храни са поскъпнали след 3 юни

автор:Дума

visibility 8951

/ брой: 111

България с най-висок риск от бедност в ЕС

автор:Дума

visibility 6368

/ брой: 111

Предлагат данък върху свръхпечалбите на банките

автор:Дума

visibility 8414

/ брой: 111

"Турски поток" отпада от отказа на руски газ

автор:Дума

visibility 5478

/ брой: 111

ЕК с наказателна процедура срещу Испания

автор:Дума

visibility 8636

/ брой: 111

Доналд Тръмп одобрил атака срещу Иран

автор:Дума

visibility 7842

/ брой: 111

Накратко

автор:Дума

visibility 7961

/ брой: 111

Страшна смешка

автор:Мая Йовановска

visibility 8600

/ брой: 111

Совата не е това, което е

visibility 8421

/ брой: 111

Не е нужно да сте марксист, за да четете Маркс

автор:Дума

visibility 7491

/ брой: 111

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ