18 Септември 2025четвъртък15:34 ч.

"Активни потребители":

При размразено месо трябва да има 2 дати на етикета

/ брой: 72

автор:Дума

visibility 19991

Замразеното месо от Нова Зеландия е предназначено да запълни дефицита в българското производство. Проблемът идва от незачитането на европейските регулации и регламенти. БАБХ преди няколко дни обясни, че всичко с етикета на това агнешко е наред, но ние отваряме регламента и четем, че когато месото е било замразявано, трябва да има две дати на етикета. Трябва да има и дата, на която месото е било замразено, за да няма спекулации, коментира Богомил Николов от "Активни потребители" пред БНР.
"Не знам защо Агенцията по храните смята, че едната дата е достатъчна! Вносителят трябва да сложи и другата дата, която е пропуснал, удобно за него, разбира се."
Не е разрешено дребните производители да продават директно от фермата. Те могат да занесат месото само в кланица. Защо половината производители и потребители се превръщат в нарушители? Правилата трябва да се променят, заяви Богомил Николов. По думите му, в България много обичаме тази двойственост: писаните правила да са едно, животът - друго.
Цената на яйцата у нас се е понижила с 18% за една година. Според данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържища цените са под нивата от 2024 г. и се доближават по-скоро до тези от 2023-та. Тенденцията се потвърждава от данни на Евростат - цената на българските яйца е около 23% под средната за ЕС. Да се избират български яйца, призовава в навечерието на Великден Петя Петкова, изпълнителен директор на Съюза на птицевъдите в България.

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 505

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 556

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 402

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 425

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 477

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 411

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ