24 Февруари 2026вторник04:32 ч.

Снимка Михаела Катеринска

Проливните дъждове и плаващи пясъци са причина за аварията на метростанцията „Хаджи Димитър“

автор:Дума

visibility 1215

 Проливните дъждове и покачването на нивото на Перловската река се оказаха виновни за аварията на метростанция „Хаджи Димитър“. Тази сутрин кметът Йорданка Фандъкова и директорът на „Метрополитен“ Стоян Братоев дадоха брифинг, за да разяснят как ще се действа за отстраняването на проблема. Стана ясно, че в спрения участък има места с плаващи пясъци.

Причините са няколко. Основната е, че в този период на дъждове, нивото на река Перловска се е повдигнало, цялата територия е била наводнена. Увеличил се е водният натиск и затова се е повдигнал релсовият път, каза Братоев. Изпълнителите трябва да разкрият една ивица, за да видим как ще подредим построяването. Като се подреди, ще бъде ясно какво ще бъде необходимото време за всеки от етапите, допълни той. С което даде да се разбере, че никой не знае коко време ще отнеме ремонтът на участъка от метрото.

По думите му, когато подредят нещата, ще могат да кажат ориентировъчно колко време ще им е необходимо. Една стотинка общината няма да плати, защото участъкът  е в гаранция, увери Братоев.

Все още няма яснота кой носи отговорност за това, че релсите са поддали. Още не можем да кажем каква неустойка ще им искаме, каза директорът на „Метрополитен“.

 

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 1563

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 1535

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 1359

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 1562

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 1484

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 1673

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 1470

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 1571

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1284

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ