20 Февруари 2026петък05:07 ч.

Протестиращите: Искаме глави, не кокалчета!

автор:Дума

visibility 1323

Протестиращите тази вечер посрещнаха с аплодисменти новината за оставките на трима министри от кабинета, но заявиха категорично, че очакват оставка на цялото правителство, на Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев.

И в седмия ден на недоволство, десетки хиляди са по улиците на София и на други градове в Страната. Искаме две глави, не само кокалчета, заяви един от говорителите на протеста в столицата проф. Велислав Минеков. Оставките на министрите Горанов, Маринов и Караниколов са подхвърляне на кокалчета и недоядени крилца от царската трапеза. Но това протестиращите няма да приемат, бе категоричен той. Искаме главата, главата, край. И двете мутри, и двете глави, заяви Минеков, цитиран от БиТиВи. Правим нова държава, нова демокрация, добави той.

Други протестиращи също коментираха, че управляващите не разбират елементарни неща - че всеки политик трябва да работи за народа, а не за собственото си шкафче. Това, което се прави в момента с поисканите оставки, е хлъзгав ход за излизане от ситуацията.

Протестът тази вечер минава спокойно и засега без провокации. На две места бяха хвърлени димки, но без последици.

Част от протестиращите обясниха, че падне ли Борисов, ще падне и главата на главния прокурор. В момента, в който Борисов падне, ще преместим протеста пред Съдебнаа палата и Гешев ще подаде оставка, коментира Николай Хаджигенов, част от „Отровното трио“, което е сред организаторите на протестите.

За първи път българите осъзнават, че са граждани. И Гешев ще си тръгне след Борисов. Нямаме право да повтаряме стари грешки, допълни Арман Бабикян.

В столицата има засилено полицейско присъствие, след като снощи за пореден път се стигна до размирици. Във вторник имаше шестима арестувани и двама ранени полицаи, след като провокатори се опитаха да нахлуят в бившия Партиен дом.

И днес, освен в столицата, хиляди излязоха в Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора, Велико Търново, Русе, Габрово, Ловеч, Хасково, Видин, Ямбол, Сливен, Дупница.

 

 

 

 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ