23 Февруари 2026понеделник12:43 ч.

Путин: Някои източноевропейски държави могат да напуснат ЕС

автор:Дума

visibility 723

Президентът на Русия Владимир Путин не изключва възможността след няколко години държавите от Източна Европа да си помислят за излизане от Евросъюза. Това мнение беше застъпено по време на пленарното заседание на инвестиционния форум „Русия призовава!”, предаде ТАСС.

Путин напомни, че противоречията вътре в Европейския съюз са възникнали заради разпределението на данъчната тежест. Голяма част от данъците на по напредналите страни в Европа отива за „издръжка на онези, които все още не са достигнали определено ниво на икономическо развитие”. Изчисленията показват, че става въпрос за десетки милиарди евро“.

Около 2028 г. някои източноевропейски държави ще достигнат такъв икономически ръст, че ще престанат да бъдат получатели на грантове и различни видове стимули от европейски бюджет, а ще трябва да плащат, както прави Великобритания.

Не съм убеден, че у тях няма да се появят мисли, както сега у Великобритания”, заяви руският президент.

Путин каза, че Русия е заинтересована Европейският съюз да се запази, тъй като иска да има работа с „предсказуем партньор”.

Следим със загриженост случващото се там, защото голяма част от златния ни валутен резерв е деноминиран в евро. Независимо от намаляването на стокообмена след въвеждането на различни санкции, Европейският съюз остава най-големия ни икономически партньор. Затова сме заинтересовани всичко да се запази и да функционира ефективно” подчерта руският президент.

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 163

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 286

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 280

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 399

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 230

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ