17 Септември 2025сряда15:37 ч.

Путин: Жителите на Донбас, Херсонска и Запорожка област стават руснаци завинаги (ВИДЕО)

Владимир Путин пописа документите, с които официално четирите украински области Донецк, Луганск, Запорожие и Херсон стават част от Руската федерация. Церемонията се състоя в Георгиевската зала на Големия Кремълски дворец

автор:Дума

visibility 919

Жителите на Донбас, Херсонска и Запорожка област стават руснаци завинаги, заяви руският президент Владимир Путин на официална церемония за подписване на договорите за приемането на четирите украински области в състава на Русия. В церемонията в Кремъл участват назначените от Москва ръководители на тези области, предаде ТАСС.

Президентът каза в началото, че на референдумите „хората направиха еднозначен избор“ и, че ще бъдат подписани договори за приемане на четирите нови територии в състава на Руската федерация.

Путин изтъкна, че изборът на хората от новите територии "е тяхно неотменно право, закрепено в устава на ООН". Путин призова Украйна незабавно да прекрати бойните действия и да се върне на масата на преговорите. Той каза, че Киев трябва да се отнася с "уважение към избора на хората в Донбас и освободените територии" и че това е единственият път към мира.

Президентът каза, че Русия ще защитава своята земя с всички сили и средства, с които разполага. "Ще направим всичко, за да осигурим безопасен живот на нашите хора. Това е великата освободителна мисия на нашия народ", увери той.

„Нашите сънародници, нашите братя и сестри в Украйна – родна част на нашия обединен народ – видяха с очите си какво готвят на цялото човечество управляващите кръгове на така наречения Запад. Тук те по същество просто свалиха маските си, показаха истинската си същност“, каза президентът.

"Западът се надяваше, че Русия ще се разпадне през 90-те години на миналия век, не му дава мира съществуването на такава държава", подчерта Путин.

„Западът е готов да престъпи всичко, за да запази неоколониалната система, която му позволява да паразитира, всъщност да ограбва света за сметка на силата на долара и технологичния диктат, да събира истинска дан от човечеството“, каза президентът.

БТА

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Депутати от БСП-ОЛ дариха кръв

автор:Дума

visibility 1

БСП- Обединена левица почете празника на София

автор:Дума

visibility 71

Атанас Зафиров оглавява Борда по водите

автор:Дума

visibility 540

/ брой: 173

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 408

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 514

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 400

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 464

/ брой: 173

За образованието

visibility 461

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 469

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ