30 Април 2026четвъртък17:51 ч.

Снимка Емилия Костадинова

Разкриха пореден картел при санирането

/ брой: 147

автор:Дума

visibility 2847

Трети поред картел между строителни и проектантски фирми, свързан с националната програма за саниране, разкри Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Нарушението е, че те са се договаряли предварително помежду си какви цени да предложат за някои дейности по програмата в Пловдив. С решението на КЗК 30-те фирми, участвали в договарянето, са глобени с общата сума 388 687 лв., но две от тях - тези, които са съдействали на комисията да събере данните, са освободени от плащане на санкции - едната напълно, а на другата глобата е намалена. Решението на КЗК може да се обжалва в 14-дневен срок.
Случаят в Пловдив на практика е част от предишните два, по които КЗК работи вече четвърта година. Казусът започна да се разглежда след сигнал на кмета на Търговище за нередности. После се оказа, че същите фирми са направи договорките си и когато са се явявали на обществени поръчки за санирането в Гоце Делчев. И за двата случая КЗК излезе с две отделни решения още през 2019 г. Сегашният казус в Пловдив обаче е най-мащабен, защото и блоковете, които са санирани в областния град, са доста повече, отколкото в Търговище и в Гоце Делчев.

Спешна проверка в „Малинова долина“ заради радиация

автор:Дума

visibility 764

/ брой: 79

ЕП поиска по-голям бюджет на ЕС за следващия програмен период

автор:Дума

visibility 697

/ брой: 79

Европейската комисия заведе дело срещу България

автор:Дума

visibility 708

/ брой: 79

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 79

"Алстом" ще успее да достави в срок новите 35 влака

автор:Дума

visibility 694

/ брой: 79

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 714

/ брой: 79

Китай се готви да изнася горива

автор:Дума

visibility 691

/ брой: 79

ЕС призова за цифрова самоличност

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 79

Повече полицаи в училищата в Каталуня

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 79

Само работещите могат

автор:Ваня Григорова

visibility 674

/ брой: 79

Осигуряване за пенсия или пари веднага

visibility 713

/ брой: 79

Значението на думите

visibility 694

/ брой: 79

Ей, дръпнахме с богатството!

автор:Юрий Борисов

visibility 704

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ