18 Юли 2025петък00:44 ч.

Разследват 14 трансплантации в болница "Лозенец"

автор:Дума

visibility 148


ГДБОП разследва 14 трансплантации, извършени в болница „Лозенец“, обяви вътрешният министър Бойко Рашков. Още преди седмици, от здравното ведомство изнесоха информация за съмнителни трансплантации в лечебното заведения с донори, които не са били роднини на реципиентите.
България е поискала помощ от молдовските власти по случая, обясни Рашков, цитиран от БНР. Разследването е започнало, след като здравният министър Стойчо Кацаров е предал резултатите от проверките в МВР. Към момента разследването е в изключително начален етап.
Рашков обясни, че по първоначални данни, има груби нарушения на закона и на медицинската практика.
Новият директор на болница „Лозенец“ Радосвет Горнев заяви за „Хоризонт“, че здравното заведение продължава да работи и да изпълнява мисията си.
Предишният директор на болницата проф. Любомир Спасов и бившите членове на съвета на директорите на здравното заведение все още се коментирали казаното от Рашков.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ