Резултати Евро 2020
Резултати
Евро 2020
Група А
1. Турция - Италия 0:3 0:1 Демирал (53-авт) 0:2 Имобиле (66) 0:3 Инсиние (79).
2. Уелс - Швейцария 1:1 0:1 Емболо (49) 1:1 Мур (79).
Група В
3. Дания - Финландия 0:1 Похянпало (60); проп. дузпа Хьойберг (Д-74). Мачът беше прекъснат в 43-ата мин. след инцидент с Кристиан Ериксен (Д), който беше откаран в болница.
4. Русия - Белгия 0:3 0:1 Лукаку (10) 0:2 Мюние (34) 0:3 Лукаку (88).
Група D
5. Англия – Хърватия 1:0 Стърлинг (57).
8. Шотландия – Чехия 0:2 Шик (42 и 52)
Група С
6. Австрия – Северна Македония 3:1 1:0 Лайнер (18) 1:1 Пандев (28) 2:1 Грегорич (78) 3:1 Арнаутович (90).
7. Нидерландия – Украйна 3:2 1:0 Вайналдум (52) 2:0 Вегхорст (59) 2:1 Ярмоленко (75) 2:2 Яремчук (79) 3:2 Дъмфрис (85).
Група Е
9. Полша – Словакия 1:2 0:1 Шчесни (18-авт) 1:1 Линети (46) 1:2 Скриниар (69), ЧК: Криховяк (П-62).
10. Испания – Швеция 0:0
Група F
11. Унгария - Португалия 0:3 0:1 Герейро (84) 0:3 Роналдо (86-д и 90+2)
12. Франция - Германия 1:0 Хумелс (20-авт)
Група А
14. Турция - Уелс 0:2 0:1 Рамзи (43) 0:2 Робъртс (90+5);
15. Италия - Швейцария 3:0 2:0 Локатели (26 и 52) 3:0 Имобиле (89).
Група С
16. Украйна – Северна Македония 2:1 1:0 Ярмоленко (29) 2:0 Яремчук (34) 2:1 Алиоски (57), проп. дузпа: Алиоски (М-57), Романовски (У-83).
17. Дания – Белгия 1:2 1:0 Юсуф Поулсен (2) 1:1 Торган Азар (55) 1:2 Кевин де Бройне (71).
Група В
13. Финландия - Русия 0:1 Миранчук (45+2)
18. Нидерландия – Австрия 2:0 1:0 Мемфис Депай (11-д) 2:0 Дензъл Дъмфрис (67)
Група D
20. Хърватия - Чехия 1:1 0:1 Шик (37) 1:1 Перишич (47)
21. Англия - Шотландия 0:0
Група Е
19. Швеция – Словакия 1:0 Форсберг (77) ; 24. Испания - Полша 1:1 1:0 Мората (25) 1:1 Левандовски (54), проп. дузпа Морено (58-И).
Група F
22. Унгария – Франция 1:1 1:0 Фиола (45) 1:1 Гризман (66)
23. Португалия – Германия 2:4 1:0 Роналдо (15) 1:1 Диас (35-авт) 1:2 Герейро (39-авт) 1:3 Хаверц (51) 1:4 Госенс (60) 2:4 Жота (67)
III кръг
Група А
25. Швейцария - Турция 3:1 1:0 Сефепович (6) 2:0 Шакири (26) 2:1 Кахвечъ (62) 3:1 Шакири (68).
26. Италия - Уелс 1:0 Песина (39), ЧК: Ампаду (У-55);
1. ИТАЛИЯ 9, 7:0 2. УЕЛС 4, 3:2 3. Швейцария 4, 4:5 4. Турция 0, 1:8.
Група В
29. Русия - Дания 1:4 0:1 Дармсгаард (38) 0:2 Поулсен (59) 1:2 Дзюба (70-д) 1:3 Кристенсен (79) 1:4 Мееле (82)
30. Финландия - Белгия 0:2 0:1 Храдецки (74-авт) 0:2 Лукаку (81)
1. БЕЛГИЯ 9 т., 7:1 2. ДАНИЯ 3, 5:4 3. Финландия 3, 1:3 4. Русия 3, 2:7.
Група С
27. Нидерландия - Северна Македония 3:0 1:0 Депай (24) 3:0 Вайналдум (50 и 58) 28. Украйна - Австрия 0:1 Баумгартнер (51). 1. НИДЕРЛАНДИЯ 9, 6:2 2. АВСТРИЯ 6, 4:3 3. Украйна 3, 4:5 4. Северна Македония 0, 2:8.
Група D
31. Чехия - Англия 0:1 Стърлинг (12)
32. Хърватия - Шотландия 3:1 1:0 Влашич (12) 1:1 МакГрегър (42) 2:1 Модрич (62) 3:1 Перишич (78)
Група Е
33. Швеция - Полша 3:2 2:0 Форсберг (2 и 59) 2:2 Левандовски (61 и 84) 3:2 Клаесон (90+4; 34. Словакия - Испания 0:5 0:1 Дубравка (30-авт) 0:2 Лаепорте (45+3) 0:3 Сарабия (56) 0:4 Торес (67) 0:5 Кучка (71-авт), проп. дузпа Мората (И-12);). 1. ШВЕЦИЯ 7 т., 4:2 2. ИСПАНИЯ 5 6:1 3. Словакия 2, 2:7 4. Полша 1, 4:6.
Група F
35. Германия - Унгария 2:2 0:1 Салай (11) 1:1 Хаверц (66) 1:2 Шефер (68) 2:2 Горецка (84). 36. Португалия - Франция 2:2 1:0 Роналдо (31-д) 1:2 Бензема (45+2 -д и 47) 2:2 Роналдо (60-д); 1. ФРАНЦИЯ 5 т., 4:3 2. ГЕРМАНИЯ 4, 6:5, 3. ПОРТУГАЛИЯ 4, 7:6 4. Унгария 2, 3:6
Класиране на третите отбори
1. ПОРТУГАЛИЯ 4, 7:6
2. ЧЕХИЯ 4, 3:2
3. ШВЕЙЦАРИЯ 4, 4:5
4. УКРАЙНА 3, 4:5
5. Финландия 3, 1:3
6. Словакия 3, 2:7
1/8-финали:
37. Уелс - ДАНИЯ 0:4 0:2 Долберг (27 и 48) 0:3 Меле (88) 0:4 Брайтуайт (90+4)
38. ИТАЛИЯ - Австрия 2:1 (след продължения)
1:0 Киеза (95) 2:0 Песина (105) 2:1 Калайджич (115)
39. Нидерландия - ЧЕХИЯ 0:2 0:1 Холеш (68) 0:2 Шик (80), ЧК: Де Лихт (Н-52)
40. БЕЛГИЯ - Португалия 1:0 Т. Азар (42)
41. Хърватия - ИСПАНИЯ 3:5 (след продължения, 3:3) 1:0 Педри (20-авт) 1:1 Сарабия (38) 1:2 Аспиликуета (57) 1:3 Торес (77) 2:3 Орсич (85) 3:3 Пашалич (90+2) 3:4 Мората (100) 3:5 Оярсабал (103)
42. Франция - ШВЕЙЦАРИЯ 7:8 (след дузпи, 3:3) 0:1 Сеферович (15) 2:1 Бензема (57 и 59) 3:1 Погба (75) 3:2 Сеферович (82) 3:3 Гавранович (90), проп. дузпа: Родригес (Ш-55); при дузпите: Гавранович, Шер, Аканджи, Варгас и Мехмеди (Ш); Погба, Жиру, Тюрам и Кимпембе, Мбапе пропуска).
43. АНГЛИЯ - Германия 2:0 1:0 Стърлинг (75) 2:0 Кейн (86)
44. Швеция - УКРАЙНА 1:2 0:1 Зинченко (27) 1:1 Форсберг (43) 1:2 Довбик (120+1), ЧК: Даниелсон (Ш-98)
1/4-ФИНАЛИ
45. ИСПАНИЯ - Швейцария 1:1 (2:4 след дузпи) 1:0 Закария (8-авт) 1:1 Шакири (64), ЧК: Фройлер (Ш-77); При дузпите за Испания пропуска Родри, вкарват Олмо, Морено, Оярсабал. За Швейцария Гавранович вкарва, Шар, Аканджи и Варгас пропускат.
46. Белгия - ИТАЛИЯ 1:2 01 Барела (31) 0:2 Инсиние (44) 1:2 Лукаку (45+2-д)
47. Чехия - ДАНИЯ 1:2 0:1 Дилейни (5) 0:2 Долберг (42) 1:2 Шик (49)
48. Украйна - АНГЛИЯ 0:4 0:1 Кейн (4) 0:2 Магуайър (46) 0:3 Кейн (50) 0:4 Хендерсън (63).
Полуфинали на "Уембли" в Лондон:
49. ИТАЛИЯ - Испания 1:1 4:2 след дузпи
1:0 Киеза (60) 1:1 Мората (80).
За Италия вкарват Белоти, Бернардески, Бонучи и Жоржиньо, пропуска Локатели.
За Испания вкарват Морено и Тиаго, пропускат Олмо и Мората.
50. Дания - АНГЛИЯ 1:2 1:0
Финал: 51. ИТАЛИЯ - Англия 1:1 (4:3 след дузпи) 0:1 Шоу (2) 1:1 Бонучи (67). За Италия Доменико Берарди, Леонардо Бонучи и Федерико Бернадески вкарват, Андреа Белоти и Жоржиньо пропускат. За Англия Хари Кейн и Хари Магуайър вкарват, Маркъс Рашфорд, Джейдън Санчо и Букайо Сака пропускат.
ТВ програма на Евро 2020
Дата |
Час |
Мач |
Резултат |
Група, място |
ТВ |
11.06 |
22.00 |
1. Турция – Италия |
0:3 |
А, Рим |
БНТ1/Нова |
12.06 |
16.00 |
2. Уелс – Швейцария |
1:1 |
А, Баку |
Диема |
12.06 |
19.00 |
3. Дания – Финландия |
0:1 |
В, Копенхаген |
БНТ1/БНТ3 |
12.06 |
22.00 |
4. Белгия – Русия |
3:0 |
В, Санкт Петербург |
Диема |
13.06 |
16.00 |
5. Англия – Хърватия |
1:0 |
D, Лондон |
БНТ1/БНТ3 |
13.06 |
19.00 |
6. Австрия – Северна Македония |
3:1 |
С, Букурещ |
Диема |
13.06 |
22.00 |
7. Нидерландия – Украйна |
3:2 |
С, Амстердам |
БНТ1/БНТ3 |
14.06 |
16.00 |
8. Шотландия – Чехия |
0:2 |
D, Глазгоу |
Диема |
14.06 |
19.00 |
9. Полша – Словакия |
1:2 |
Е, Санкт Петербург |
БНТ1/БНТ3 |
14.06 |
22.00 |
10. Испания – Швеция |
0:0 |
Е, Севиля |
Диема |
15.06 |
19.00 |
11. Унгария – Португалия |
0:3 |
F, Будапеща |
БНТ1/БНТ3 |
15.06 |
22.00 |
12. Франция – Германия |
1:0 |
F, Мюнхен |
Нова |
16.06 |
16.00 |
13. Финландия – Русия |
0:1 |
В, Санкт Петербург |
БНТ1/БНТ3 |
16.06 |
19.00 |
14. Турция – Уелс |
0:2 |
А, Баку |
Диема |
16.06 |
22.00 |
15. Италия – Швейцария |
3:0 |
А, Рим |
БНТ1/БНТ3 |
17.06 |
16.00 |
16. Украйна – |
2:0 |
С, Букурещ |
БНТ1/БНТ3 |
17.06 |
19.00 |
17. Дания – Белгия |
1:2 |
В, Копенхаген |
Диема |
17.06 |
22.00 |
18. Нидерландия – Австрия |
2:0 |
С, Амстердам |
БНТ1/БНТ3 |
18.06 |
16.00 |
19. Швеция – Словакия |
1:0 |
Е, Санкт Петербург |
Диема |
18.06 |
19.00 |
20. Хърватия – Чехия |
1:1 |
D, Глазгоу |
БНТ1/БНТ3 |
18.06 |
22.00 |
21. Англия – Шотландия |
0:0 |
D, Лондон |
Нова |
19.06 |
16.00 |
22. Унгария – Франция |
1:1 |
F, Будапеща |
Диема/БНТ |
19.06 |
19.00 |
23. Португалия – Германия |
2:4 |
F, Мюнхен |
БНТ1/БНТ3 |
19.06 |
22.00 |
24. Испания – Полша |
1:1 |
Е, Севиля |
Диема |
20.06 |
19.00 |
25. Швейцария – Турция |
3:1 |
А, Баку |
Диема |
20.06 |
19.00 |
26. Италия – Уелс |
1:0 |
А, Рим |
БНТ1/БНТ3 |
21.06 |
19.00 |
27. Нидерландия - Северна Македония |
3:0 |
С, Амстердам |
Диема |
21.06 |
19.00 |
28. Украйна – Австрия |
0:1 |
С, Букурещ |
БНТ1/БНТ3 |
21.06 |
22.00 |
29. Русия – Дания |
1:4 |
В, Копенхаген |
БНТ1/БНТ3 |
21.06 |
22.00 |
30. Финландия – Белгия |
0:2 |
В, Санкт Петербург |
Диема |
22.06 |
22.00 |
31. Чехия – Англия |
0:1 |
D, Лондон |
Нова |
22.06 |
22.00 |
32. Хърватия – Шотландия |
3:1 |
D, Глазгоу |
БНТ1/БНТ3 |
23.06 |
19.00 |
33. Швеция – Полша |
3:2 |
Е, Санкт Петербург |
Диема |
23.06 |
19.00 |
34. Словакия – Испания |
0:5 |
Е, Севиля |
БНТ1/БНТ3 |
23.06 |
22.00 |
35. Германия – Унгария |
2:2 |
F, Мюнхен |
БНТ1/БНТ3 |
23.06 |
22.00 |
36. Португалия – Франция |
2:2 |
F, Будапеща |
Нова |
26.06 |
37. Уелс - Дания | 0:4 |
Диема |
||
26.06 |
22.00 |
38. Италия - Австрия |
2:1 |
(1А – 2С), Уембли |
БНТ1/БНТ3 |
27.06 |
19.00 |
39. Нидерландия - Чехия |
0:2 |
(1С – 3D, Е или F), Будапеща |
БНТ1/БНТ3 |
27.06 |
22.00 |
40. Белгия - Португалия |
1:0 |
(1В – 3 A, D, E или F), Севиля |
Нова |
28.06 |
19.00 |
41. Хърватия - Испания |
3:5 (3:3) |
(2D – 2E), Копенхаген |
БНТ1/БНТ3 |
28.06 |
22.00 |
42. Франция - Швейцария |
7:8 (3:3) |
(1F – 3A, B или C), Букурещ |
Нова |
29.06 |
19.00 |
43. Англия - Германия |
2:0 |
(1D – 2F), Букурещ |
Диема |
29.06 |
22.00 |
44. Швеция - Украйна |
1:2 |
(1Е – 3A, B, C или D), Глазгоу |
БНТ1/БНТ3 |
02.07 |
19.00 |
45. Първи четвъртфинал, ИСПАНИЯ - Швейцария |
1:1 (4:2 след дузпи) |
Санкт Петербург |
БНТ1/БНТ3 |
02.07 |
22.00 |
46. Втори четвъртфинал, |
1:2 |
Мюнхен |
Нова |
03.07 |
19.00 |
47. Трети четвъртфинал, |
1:2 |
Баку |
Диема |
03.07 |
22.00 |
48. Четвърти четвъртфинал, Украйна - Англия |
0:4 |
Рим |
БНТ1/БНТ3 |
06.07 |
22.00 |
49. Първи полуфинал |
Лондон |
БНТ1/БНТ3 |
|
07.07 |
22.00 |
50. Втори полуфинал |
1:2 |
Лондон |
Нова |
11.07 |
22.00 |
51. ФИНАЛ ИТАЛИЯ - Англия |
1:1 (4:3 след дузпи) |
Лондон |
БНТ1/Нова |