11 Август 2025понеделник10:03 ч.

Румен Гечев: Предлагаме да замразим депутатските заплати и да пренасочим средствата към хората с увреждания

автор:Дума

visibility 913

Предлагаме да замразим възнагражденията на народните представители и да пренасочим средствата за политики към хората с увреждания. Предложението е подписано от четирите партии в управляващата коалиция и касае помощта, която може да окаже парламента към най-уязвимата част на българското общество – хората в неравностойно положение.“ Това заяви народният представител от БСП проф. Румен Гечев по време на обсъждането на държавния бюджет за 2022г.

Предложението беше направено във връзка с идеята за замразяване на заплатите на народните представители към нивата за месец декември 2021 г., което трябва да бъде отразено в бюджета на държавата.

Установената за всяко тримесечие икономия на средствата, в частта за възнаграждение на народните представители и свързаните с тях регламентирани допълнителни разходи, да се използват за финансиране на политики и мерки за подкрепа на хора с увреждания“, уточни той.

Двойно обозначение на цените от днес

автор:Дума

visibility 7509

/ брой: 146

Среща Путин - Тръмп в близките дни

автор:Дума

visibility 7476

/ брой: 146

Влязоха в сила митата на САЩ

автор:Дума

visibility 7511

/ брой: 146

Додик свиква референдум, за да запази поста си

автор:Дума

visibility 7421

/ брой: 146

Накратко

автор:Дума

visibility 7643

/ брой: 146

БСП и шаманите

автор:Александър Симов

visibility 7682

/ брой: 146

Защо го допускаме?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 7573

/ брой: 146

50 години по-късно светът пак е на кръстопът

автор:Кристиан Вигенин

visibility 7844

/ брой: 146

Сага за хуманоиди

автор:Олга Маркова

visibility 7580

/ брой: 146

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ