20 Февруари 2026петък05:06 ч.

Георги Димитров:

Само две трябваше да ходят до Барселона

/ брой: 176

автор:Дума

visibility 1394

"Реално две състезателки трябваше да са на европейското първенство - Петя Дачева и Ваня Стамболова. Организаторите имат интерес на това първенство да участват повече хора, защото всеки участник си плаща престоя. Това са над 150 евро на ден, а обслужването беше ужасно", заяви Георги Димитров - Корема, личен треньор на европейската вицешампионка в бягането на 400 м с препятствия Ваня Стамболова при завръщането си на летище "София". "За полуфинала и финала Ваня трябваше най-сетне да се наспи. По принцип тя е в една стая с Венелина Венева, но скачачката по цяла нощ гледа филми. Така че помолих да преместят Ваня в отделна стая. Това обаче не стана. Наложи се да платя с мои пари, за да може тя да спи другаде. Всички чиновници във федерацията обаче бяха на европейското. Не ръководители, а чиновници. Едно отиване до Барселона струва 1500 евро", продължи Димитров. "Нормативите от европейската федерация са лесни и българските атлети могат да ги покрият. Нашите атлети си имат много хубави дестинации тази година - Доха, Малта, Барселона. Българинът дава парите си за хора с аматьорска подготовка. Пет минути след "достойното" им представяне те вече бяха облечени и разглеждаха Барселона", добави треньорът на Ваня Стамболова, говорейки за участието на останалите ни атлети на европейското първенство.
"Това с туристите не знам откъде дойде. Всеки състезател отива на турнир с покрита квота. Отива да се състезава. Оценявам представянето ни като нормално", контрира треньора спринтьорката Ивет Лалова. Тя не успя да се класира за полуфиналите на 100 м заради 5 стотни от секундата и остана 18-а, а напред продължиха най-бързите 16 спринтьорки. "Само Ваня имаше някакъв шанс. Аз имах лош късмет. Срещам трудности, нова писта, която те изстрелва с висока скорост. Не съм отишла обаче в Барселона, за да се пека на плажа или да гледам гаджето си. Наистина много исках да покажа златния медал на 100 метра. Дадох всичко от себе си. На щафетата се раздадохме докрай", добави Лалова.
 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ