30 Август 2026неделя18:03 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Сърбия е в необявено извънредно положение

/ брой: 54

автор:Дума

visibility 31201

Сърбия е в необявено извънредно положение, коментира докладчикът за страната в Европарламента Тонино Пицула пред хърватската ТВ Нова.
„Смъртта на 16-ата жертва от срутването на козирката на гарата в Нови Сад отново повдига въпросите, които провокираха масовите протести в Сърбия, а именно отговорността на тези, които причиниха трагедията. Всички пътища водят до правителството, което явно през последните месеци не успя да отговори позитивно на изискванията на протестиращите“, каза Пицула. Той добави, че сръбското ръководство и президентът Александър Вучич трябва да посочат конкретните виновници за ситуацията в страната, вместо „да изместват фокуса на обществото към външни врагове“.
Пицула предупреди, че Хърватия трябва да бъде внимателна към съседните страни на изток и югоизток (Сърбия и Босна - бел.ред.), които преминават през бурни времена.

Таксата от 3 евро сви вноса на пратки от Китай с 40%

автор:Дума

visibility 5069

Къде потънаха 1,7 млрд. лева

автор:Дума

visibility 5006

Хванаха 38 тона фъстъци с токсини от САЩ и Египет

автор:Дума

visibility 4540

Засякоха нерегламентиран превоз на овце от Гърция

автор:Дума

visibility 5189

Смелчаци в нелегалност

автор:Таня Джаджева

visibility 4823

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ