07 Май 2024вторник13:24 ч.

Мавис Чибота (№13) вкара 1 гол и подаде за още 3 при победата на Лудогорец с 5:0 над Локо Сф

Шампионът прегази Локо Сф

Рeферът Кабаков отмени още 2 гола на домакините

/ брой: 161

visibility 132

Шампионът Лудогорец разби с 5:0 завърналия се в елита Локо Сф в мач от V кръг на efbet Лига. "Орлите" не оставиха никакви съмнения в по-голямата си класа и макар и без голяма част от титулярите, не срещнаха особени проблеми в мача. Много силно игра Мавис Чибота (61), който отбеляза един гол и подаде за още три. Останалите попадения бяха дело на Вандерсон (21), Доминик Янков (23), Жозуе Са (51) и Каули Оливейра (68).

Локомотив не успя да се противопостави никак на превъзхождащия го съперник. Все пак гостите направиха няколко добри атаки, но не успяха да стигнат дори до почетно попадение. Разградчани пък вече могат да се концентрират в може би най-важния си мач през сезона - реванша срещу Малмьо за влизане в групите на Шампионската лига.

Още в началото съдията отмени гол за домакините. Кирил Десподов получи топката по дясното крило, напредна и върна към Дорин Ротариу, който пропусна и Вандерсон разстреля Александър Любенов. След разглеждане от ВАР обаче попадението бе отменено заради засада на бразилеца.

Три минути по-късно отново Вандерсон вкара топката във вратата, но и този път топ реферът Георги Кабаков не призна гола заради засада.

След още 6 минути обаче Вандерсон вкара и редовен гол, за да открие резултата. Крилото получи топката от Чибота между двама защитници, обърна се и със силен удар по земята направи Любенов безпомощен.

Само две минути по-късно Чибота получи пас отляво, последва финт срещу защитник и пас към Доминик Янков на границата на малкото наказателно поле, а младият национал не пропусна да се разпише.

До почивката нямаше нови попадения, но имаше опасни атаки и към двете врати. Домакините все пак бяха значително по-активни, но и авансът от два гола им даде спокойствие, за да не натискат твърде масирано.

Скоро след почивката дойде и третият гол за Лудогорец. Десподов центрира отдясно, а в наказателното поле изненадващо се появи Жозуе Са, който простреля Любенов.

След 10 минути Десподов бе изведен зад защитата на "железничарите" и намери Чибота на празна врата - 4:0.

След още 7 пък Чибота намери Каули на скорост, той овладя бързо топката в наказателното поле и прониза за пети път Любенов.

В 84-ата минута само гредата спаси гостите от шести гол. Ротариу настигна топката до наказателното и шутира с  левия крак,  но разтресе рамката.

Така Лудогорец продължава без загубена точка, но има и 2 отложени мача - с ЦСКА и с Арда, заради участието си в квалификациите на Шампионската лига.