25 Юли 2025петък01:51 ч.

Ще има глоба за забавяне на "Тракия"

/ брой: 276

автор:Дума

visibility 563

С 250 000 евро ще бъде глобен изпълнителят на строителството на автомагистрала "Тракия" заради късно внесен сертификат от първия етап. Това каза на пресконференция председателят на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) Божидар Йотов, предаде "Фокус".
Лот 2 има известно забавяне заради невнесения сертификат от първия етап. Близо четири месеца е закъснението от графика.
"Ще наложим санкция, а ако те наваксат, тези пари ще им бъдат върнати", каза Йотов. Санкцията е 20% от стойността на строително-монтажните дейности.
Участъкът между Стара Загора и Нова Загора се изгражда от Обединение "Магистрала Трейс".
Строителството на лот 3 и лот 4 е в график, посочи Йотов.
Очаква се трите лота на автомагистрала "Тракия" да влязат в експлоатация през лятото на 2012 г. По лот 4 на автомагистрала "Тракия" няма постъпило искане от изпълнителя за увеличаване на цената, каза още Йотов. Информацията за това се появи преди дни, а като причина бяха посочени мочурища на мястото, където трябва да мине трасето.

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 461

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 459

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 467

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 520

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 502

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ