24 Май 2026неделя00:14 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимат сериал по сценарий на Даря Донцова

Първите епизоди от "Тайната на медената долина" ще бъдат излъчени през есента

/ брой: 60

автор:Христо Събев

visibility 3575

Киностудия "Съюзмултфилм" планира да пусне през есента първите епизоди на новия детски анимационен сериал "Тайната на медената долина" по сценарий на писателката Даря Донцова.  Поредицата в 3D формат, чиито герои са животни, е насочена към децата от началните класове. Всяка серия ще представлява завършена детективска история с продължителност 7 минути.

Писателката Даря Донцова е включена в руската Книга на рекордите на Гинес като най-продуктивния автор. До днес тя е издала 218 детективски романа, 9 детски повести, кулинарни и автобиографични книги, а в последните години - и детски истории, посветени на нейните внуци. Общият тираж на произведенията й надхвърля 200 милиона екземпляра. Трикратна носителка е на наградата "Писател на годината" и два пъти на приза "Бестселър на годината". Името й е записано на Площада на звездите на Страстния булевард в Москва. Носителка е на ордена "Петър Велики" - I степен с лента, за заслугите си в областта на литературата. През 2012 г. излeзe автобиографичната й книга "Много искам да живея. Моят собствен опит", в която тя споделя  преживяванията си в борбата с рака, след поставената й диагноза през 1998 г. Даря е омъжена, майка е на три деца. Обожава домашните любимци, в дома си отглежда няколко кучета, котка и костенурка.

Завършва журналистика в Московския държавен университет. Свободно владее немски език, говоримо - френски. Авторка е на сценарии за телевизионни сериали. Преди време на пресконференцията в ТАСС тя разказа за своето творчество и за 20-годишния юбилей на поредицата й с главна героиня Даша Василева. В България са издавани нейните книги "Маникюр за покойника", "Покер с акула", "Стрихнин и йоркширски териери", "Зъболекарите също плачат", "След всички зайци", "Опасни наследници".

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ