16 Юли 2025сряда07:04 ч.

Д-р Тренчев:

Станах заложник на собственото си творение

/ брой: 35

автор:Дума

visibility 164

За съжаление се разигра най-лошият сценарий, станах заложник на собственото си творение, каза вчера лидерът на КТ"Подкрепа" д-р Константин Тренчев. С гласовете на 749 делегати VIII конгрес на синдиката го преизбра за президент. Димитър Манолов също бе преизбран като вицепрезидент.
Докторът бе увещаван от всички структури на синдиката да се кандидатира за президент, след като за четиридесет минути нямаше никакви кандидатури и се наложи изборната комисия да удължи времето с още петнайсет.
Държавата се срива не толкова икономически и социално, тя се срива духовно, каза пред делегатите д-р Тренчев. Според него скандалите, които текат в момента, непознати за прехода като интензивност, ще доведат до политическа криза.  Политическата криза в спокойни държави като Белгия или Италия не е кой знае какво, защото техните икономики работят, но в България всички зависят от политически решения, допълни д-р Тренчев. Той смята, че политическата среда в момента е много тежка и политиците нямат визия за основните сектори. Трябва ние да върнем вярата и държавата на хората, защото ако я оставим само на политиците, можем да останем без държава, заяви в заключителното си слово лидерът на КТ "Подкрепа". Според него правителството, заслужено или не, е под обсада и ако не надделее здравият разум и политическата криза се задълбочи, това ще е възможно най-лошият сценарий за България на фона на другата криза.
Протести в България може да има само по икономически причини, за политика вече никой няма да излезе на улицата, коментира лидерът на КТ "Подкрепа". Иска ми се да греша, но не мога да споделя оптимизма на премиера, проблеми може да има в енергетиката, здравеопазването, все повече хора са на улицата, доходите не мърдат или падат, допълни Тренчев.
    Именно липсата на оптимизъм за ставащото в държавата, по думите на Тренчев, е била и основната причина, освен личната умора за 22-те години, първоначално той да не се кандидатира. Ръководната позиция в синдиката никога не ми е била цел, заяви д-р Тренчев.

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 1649

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 2145

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 1576

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 2045

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 1837

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 1861

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 1374

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 1821

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1720

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 1772

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 2058

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ