03 Март 2026вторник22:19 ч.

Стефан Бурджев, БСП: Ако след тежкият енергиен удар не дадем старт на АЕЦ „Белена“, това би било безумие

автор:Дума

visibility 772

 

„Светна една огромна червена лампа, за която БСП се бори от референдума, който произведе до ден днешен“, коментира Стефан Бурджев – кандидат-депутат от „БСП за България“ в Плевен по повод изграждането на втората ядрена мощност у нас -  АЕЦ „Белене“.

„Особено за нашия регион. За нас е важно първо, че ще подобри икономическия стандарт, съпътстващите бизнеси биха потръгнали и благосъстоянието на региона значително би се подобрило. Има изключителна държавна нужда от втора ядрена централа, за да имаме енергийна сигурност и регулация в цените в момент на енергийна криза. На хората в Белене надеждната им почти е угаснала. Трябва да се устои на геополитическия натиск и на българския интерес. Ако след тежкия енергиен удар и проблемите, които произлизат от това, не ни накара да дадем старт на програмата, това би било безумие“.

 

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 14376

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 14355

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 14145

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 6787

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 14779

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 15287

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ