13 Юли 2025неделя08:15 ч.

Стигаме Европа по БВП след 2040 г.

/ брой: 117

автор:Дума

visibility 969

Брутният вътрешен продукт на човек в България се повишава леко до 55% от средното за ЕС. Въпреки това страната остава на дъното на класацията в съюза, показват предварителните данни на Евростат за 2020 г. Повишението е с едва 2%. Темпът е същият като през предходната година. Ако продължи да се изкачва в класацията със същия темп и занапред, България може да очаква да достигне средноевропейските жизнени стандарти чак след 2040 г.
Също според данни на Евростат през 2020 г. българските домакинства са били с най-малки възможности за потребление на стоки и услуги в рамките на целия ЕС. T.нар. "фактическо индивидуално потребление" в нашата страна е било с 39% под средното за ЕС (или 61% от средноевропейското ниво). Най-високи равнища на потребление на човек са регистрирани в Люксембург (с 31% над средното за ЕС), следвана от Германия (с 23% над средното) и Дания (с 21% над средно-европейското).

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ