13 Юли 2025неделя06:20 ч.

Сточна гара е новият сборен пункт на мигранти в София

/ брой: 203

автор:Дума

visibility 99

Районът около Сточна гара в София се превърна в новия сборен пункт на бежанци. Чужденците се събират всяка вечер на групи там. Според очевидци мигрантите се бият и се закачат с преминаващите млади момичета. Те се тълпят до 23,40 ч. всяка вечер, когато е последният автобус. Хората в квартала са недоволни и притеснени. Те се страхуват от нападения и кражби.
Служителите на реда признават, че мястото е станало нов сборен пункт на бежанците в столицата. При проверка чужденците твърдят, че чакат автобуса за бежанския център във Военна рампа и твърдят, че имат документи. Част от тях дошли от лагера в Харманли и са основно от Афганистан, сочат поверките на МВР.
Мигранти били забелязвани и при линейките при сградата на Спешна помощ. Понякога те оставали по цяла нощ под навеса при колите. Жители на квартала и лекари дори ги виждали да спят там.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ