20 Май 2024понеделник14:19 ч.

Стоев срещу Стоев в спор за златото в Румъния

/ брой: 75

visibility 92

Битката за титлата при мъжете в Румъния ще си оспорват двама български треньори, при това баща и син. В плейофите за златните медали ще играе Томис Констанца, който е воден от Мартин Стоев и с Андрей Жеков, Станислав Петков и Венцислав Симеонов в състава си. Негов противник е Ремат Залъу, начело с бащата на Мартин - Стоян Стоев. И двамата са бивши селекционери на българския национален тим.
В серията се играе до 3 победи от 5 мача и в първите 2 срещи домакин е победителят от редовния сезон и миналогодишен шампион Томис (на 18 и 19 април). Следва мач (или 2) в Залъу на 25-и и 26-и, а евентуалният 5-и е насрочен за 30-и.
Томис продължава без загуба от началото на сезона в румънското първенство, след като приключи серията си срещу Динамо Букурещ още след третия мач с 3:1 гейма (22, 20, -20, 16) като гост.
Ремат затвори с 3:1 победи битката с Университатя Крайова, като в мач №3 отстъпи с 2:3 гейма (-20, -20, 18, 12, -13), но след това надигра съперника си с 3:1 гейма (23, 20, -13, 25).