19 Септември 2025петък10:15 ч.

Стрелецът от Флорида бил пристрастен към оръжията

автор:Дума

visibility 1231

Нападателят, който застреля 17 души в американско училище, е бил пристрастен към оръжията и е преминал военно обучение, съобщиха от полицията. 19-годишният Нъкълъс Крус е задържан за кървавата баня, а властите оповестиха ужасяващи подробности около него и психическото му състояние. Нападателят е бил въоръжен с полуавтоматична винтовка AR-15 и е имал много пълнители. Притежавал също противогаз и димни гранати. Според полицията, Крус умишлено е задействал алармата в училището, за да принуди децата да напуснат класните стаи. След стрелбата, той се е опитал да избяга, смествайки се с учениците.
Младежът е учил в училището "Марджъри Стоунман Дъглас", в което откри стрелба вчера, но е бил изключен по дисциплинарни причини. Учител коментирал, че охраната е била предупредена да не го пуска в комплекса.
Припомняме, че нападателят откри безразборна стрелба пред входа на учебното заведение, уби 17 души и рани още поне 15. Сред жертвите има както ученици, така и възрастни.
По непотвърдена информация, Никълъс Крус е лекуван от психически заболявяния. Според АП той е изключен след сбиване с новия приятел на бившата му приятелка. Съученици на Крус разказали, че много от младежите се притеснявали, че той може да направи нещо, с което да ги нарани. По техни думи той и преди е носел оръжие в училище, а на телефона си имал снимки с оръжия. Често говорел за оръжия и имал желание да се присъедини към армията. Източници от Пентагона разкрили пред медиите, че младежът е участвал в младежка програма по военно обучение. Бил е част от програма в средните училища, която има за цел да развива различни умения, включително и военни.
Според други информации, преди около 9 месеца Крус е заплашил, че "един ден" ще убие полицаи, защото "преследват добрите хора". Други цитират негово изказване, че искал да "убие колкото се може повече хора".
Трагедията в училището във Флорида е осмата най-кръвопролитна масова стребла в съвременната история на САЩ.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ