13 Юли 2025неделя03:18 ч.

Петолиния

Световноизвестни солисти на Болшой театър идват през ноември с оперна гала

/ брой: 54

автор:Дума

visibility 2121

Изключителен празник предстои за многобройните почитатели на оперната класика и руската сценична традиция у нас тази есен. Водещи артисти от най-големия руски театър за опера и балет - Болшой, ще пристигнат в София на 13 ноември за гала спектакъл в зала 1 на НДК, научи ДУМА от Мартина Панайотова. Билетите вече се продават в мрежата на Ивентим и в билетния център на НДК на цени между 50 и 160 лв.

Солистите на Болшой театър, водени от световноизвестните оперни певци Елена Зеленска (сопрано), Светлана Шилова (мецосопрано), Андрей Григориев (баритон), Роман Муравицки (тенор),  Олга Йонова (сопрано), Ярослав Абаимов (тенор), ще очароват меломаните с изключителното си певческо майсторство и въздействащи образи от най-обичаните класически заглавия. Всички те впечатляват с богатата си биография от най-престижни роли по световните оперни сцени.

Звездната плеяда руски артисти ще зарадва българската публика с най-обичани произведения на Верди, Пучини, Гуно, Чайковски, Офенбах и Моцарт. Ще имаме възможност да чуем фрагменти от популярни опери - "Тоска", "Травиата", "Турандот", "Бохеми", "Риголето", "Кармен". 

Името Болшой не се нуждае от представяне. Най-големият в Русия и един от най-значимите в света театри за опера и балет се е превърнал в световна емблема на безкомпромисно качество, що се отнася до класическо изкуство. Днес трупата наброява над 900 изпълнители - певци, балетисти, музиканти. На сцената на Болшой са пели Елена Образцова, Фьодор Шаляпин, Галина Вишневска и много други оперни величия, чиито имена за изписани със златни букви в световната културна история. Болшой театър се е превърнал в един от символите на Русия за всички времена. Удостоен е с най-престижни отличия, заради изключителната си роля в руските и световните сценични изкуства. Тази традиция продължава - и днес артистите на театъра активно обогатяват международната класическа сцена.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ