19 Април 2024петък07:58 ч.

ЦСКА 1948 лиши Мъри от първа победа с Левски

visibility 101

Левски и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в двубоя помежду си от осмия кръг на efbet Лига. Двубоят, който бе завръщане за Мъри Стоилов на “Герена“, завърши 0:0.
„Сините“ имаха две много добри ситуации в срещата, но националът Даниел Наумов показа класа и не допусна топката да влети в мрежата му. Първата бе в 15-ата минута, когато топката стигна до Марин Петков, който отправи силен изстрел, а Наумов със страхотно спасяване изби в страничния стълб. В 57-ата минута стражът на „червените“ показа рефлекс при изстрел отблизо на Билал Бари.
В първите минути Левски приложи домакински натиск. В 4-ата минута Борислав Цонев центрира от свободен удар, а защитата на "червените" се справи. Топката пак стигна до Цонев, но той стреля неточно. В 9-ата минута Здравко Димитров изчака включването на Иван Горанов, но Лазар Марин пресече подаването.
В 11-ата минута Георги Русев получи пас до ъгловото флагче, навлезе навътре и подаде към Галин Иванов, бившият играч на Левски и Славия стреля, но топката се отби в Боби Цонев и излезе в корнер.
В 15-ата минута Билал Бари свали с глава и след рикошет в играч на гостите топката стигна до Марин Петков, който отправи силен изстрел, но Даниел Наумов със страхотно спасяване изби в страничния стълб. В ответната атака Ивайло Чочев отправи далечен изстрел, а топката мина покрай вратата на Михайлов.
В 22-ата минута Галин Иванов след няколко финта опита пас в наказателното поле, където обаче Христос Шелис бе заел добра позиция и се справи. Секунди след това Иванов стреля извън наказателното поле, а Николай Михайлов без проблем улови топката.
В 26-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, Симеон Петров не се справи по най-добрия начин, което доведе до разбъркване в наказателното поле, но Даниел Наумов успя да предотврати опасността, боксирайки топката.
В следващите минути "сините" се настаниха в половината на гостите. В 34-ата минута Здравко Димитров отправи диагонален шут, който излезе в аут. Малко след това Билал Бари и Марин Петков опитаха двойно подаване в наказателното, но Симеон Петров не позволи топката да стигне до Петков. В 42-ата минута Здравко Димитров центрира в наказателното поле, а Дани Наумов улови топката. Две минути след това бърза атака на Левски завърши с неточен изстрел на Борислав Цонев.И втората част Левски започна по-активно. В 52-ата минута Михайлович центрира в наказателното поле, Марин Петков изпревари защитник на гостите и отправи удар, но топката мина малко над вратата. В 57-ата минута Билал Бари стреля отблизо с глава, а Даниел Наумов показа страхотен рефлекс и изби. Левски продължи с по-добрата игра, която обаче не доведе до нови опасности пред Наумов.
В 69-ата минута гостите стигнаха до добра ситуация за гол, но Николай Михайлов направи добро спасяване, за да откаже Галин Иванов, който стреля с глава.
В 75-ата минута Здравко Димитров получи дълъг пас и центрира към Марин Петков, но младокът стреля слабо с глава и Наумов улови. Минута след това Радослав Цонев отправи силен шут от дистанция, но не намери целта. В 86-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като топката удари ръката на Димитър Костадинов. Съдиите от ВАР вана подсказаха на Станислав Тодоров, че ръката на Костадинов бе близо до тялото му. Минута преди края на редовното време Костадинов върна към Боби Цонев, който стреля по земя, а Наумов отново спаси.
Във временното класиране Левски е 10-и с 8 т. ЦСКА 1949 е 13-и с 5 т.  В следващия кръг Левски среща на Националния стадион „Васил Левски“ ЦСКА. Тимът на Николай Киров пък гостува на Царско село. Преди това и двата тима имат мачове за Купата – Левски с Марек в Дупница, а ЦСКА 1948 в Монтана.