12 Юли 2025събота21:22 ч.

Ивайло Петев:

ЦСКА е голям клуб, но играе във "В" група

/ брой: 78

автор:Дума

visibility 79

Националният селекционер Ивайло Петев даде интервю за ПИК тв и отговори на нападките защо не е повикал играчи от ЦСКА за контролите с Португалия и Македония. "Ако не уважавах ЦСКА, нямаше да отговоря изобщо. Знаем нивото във "В" група. Ако вие не го знаете, аз го знам. Несериозно е...70% от отборите не тренират, играят от мач на мач. Но че аз нямам уважение към ЦСКА, не е така. Отговорих, защото ЦСКА е голям клуб", заяви треньорът.
"Колкото повече времето минава, толкова повече оценяваш стойността на тези две победи. Горди сме от това, което направихме. Доволен съм от факта, че зарадвахме българите с това представяне. Срещу Португалия беше важно да изглеждаме като отбор, да се защитаваме с всички сили, да изпълняваме това, което имаме като изисквания и бях сигурен, че ще имаме нашите шансове да отбележим гол. Проведохме мача изключително добре. Това трябва да ни бъде профилът как да изглеждаме срещу по-стойностни отбори от нас. Ако някой мисли, че срещу Португалия може да имаш инициативата и да изглеждаш по друг начин, бих го поздравил. До голяма степен има и завист. Ние направихме голяма част от нашите сънародници щастливи. Когато си тръгнахме от Лейрия, имаше 100-150 португалци, които ни изпратиха с аплодисменти", заяви Петев.
Той коментира и шансовете още чужденци да заиграят за България: "Възможно е да има, възможно е и да няма. Не мога да кажа към днешна дата. Има 2 месеца до следващия сбор. При Ташчи от Щутгарт има документален проблем. Ако той бъде оправен и получи разрешение да играе за България, ще наблюдавам няколко мача. Ако сметна, че е в необходимата форма, ще го повикам. Но е с голям шанс да бъде повикан за турнира в Япония. Барт няма български паспорт, не знам откъде се появи тази информация. Доста имена чух, обърнахме го малко на сергия", оказа още треньорът.
Петев отговори и на Валери Божинов, който бе подразнен, че не е повикан за изминалите контроли: "Ако трябва да бъда честен, от него ни най малко съм очаквал подобно нещо. Той най-малко от всички, които съм викал, има право да го прави. Аз съм треньор, аз решавам кой да повикам. Аз не съм затворил вратата на никой, ако сам си я е затворил, си е за негова сметка", заключи Петев.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ