ЦСКА се дави в Черно море

Първа загуба на "червените" при Радуканов

/ брой: 65

visibility 56

Отборът на ЦСКА претърпя първа загуба в "А" група под ръководството на старши треньора Милен Радуканов. "Червените" отстъпиха с 0:1 на Черно море във Варна в двубой от 19-ия кръг. Дончо Атанасов (79) вкара победно и изстреля своите на 6-о място в класирането с 30 т. "Армейците" останаха 3-ти, но на 5 т. след "кръвния враг" Левски, който спечели служебно заради отказ на Калиакра да се яви на мача с гостуващия Левски. Кметът на града Цонко Цонев поиска от БФС да спре съдийските права на Ивайло Стоянов, който порязал каварненци в предишното им домакинство със Славия. От централата на "Цар Иван Асен II" 26 обаче отказаха да накажат скандалния рефер от Петрич и му дадоха наряда за мача във Варна. ЦСКА излезе на терена със закъснение в подкрепа на протестите на малките клубове от елита. Пред 8000 зрители гелосаният петричанин показа 11 жълти картони - на Божилов, Сашо Александров, Александър Александров, голмайстора Атанасов, Адемар и Ратников от домакините, както и на Янев, Делев, Стоянов, Бандаловски и вратаря Караджов от гостите.
Съперниците изиграха предпазливо първото полувреме, в което гостите бяха по-активни. В 23-ата мин. домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Даниел Георгиев, но според съдията фаул нямаше. До почивката единствено Маркиньос в 36-ата мин. застраши вратата. Той бе намерен непокрит в наказателното поле и стреля по диагонал, но високо над целта.
След паузата от фаул бившият играч на ЦСКА Георги Илиев стреля близо до вратата на Иван Караджов. По-късно пък Борис Галчев изстреля топовен изстрел от пряк свободен удар, но друг бивш играч на "червените" Илко Пиргов боксира топката в корнер. Стражът хвана и опасен шут на Емил Гъргоров-Бадема. Дончо Атанасов (79) получи отличен пас в наказателното поле и със силен удар по диагонала матира стража на гостите Иван Караджов.