10 Август 2025неделя10:38 ч.

Цветанов се оплете в обяснения за оставките, отново видя тъмни сили при президента

автор:Дума

visibility 222

Цветан Цветанов се оплете съвсем в опитите си да убеди медиите, че коалицията е стабилна. Но всъщност му се наложи да признае, че ГЕРБ може да бъдат принудени да се откажат от ремонт на кабинета. В ефира на БиТиВи тази сутрин лидерът на ПГ на ГЕРБ трябваше да замазва очевидните трусове в коалицията и да защитава поведението на патриотите, които вчера буквално се изпокараха пред журналистите, а Валери Симеонов дори напусна брифинга на коалицията демонстративно./Снимка БиТиВи/
От НФСБ продължават да са категорично против оставките на тримата министри Нанков, Московски и Радев. Стана ясно, че е много вероятно и от ГЕРБ да се откажат от ремонта на кабинета. Това ще се обсъжда чак следващия понеделник, а до тогава има само подадени оставки, но не е задействана процедура по промяна в състава на Министерски съвет, обясни Цветанов. Коалицията не е обсъждала евентуални имена на нови министри, не сме влизали в детайли, каза още вторият човек в ГЕРБ.
Той припомни, че и друг път Бойко Борисов е искал оставки, а после е променял мнението си - това се случи и с енергийният министър Теменужка Петков след скандала с ЧЕЗ и "Инерком", и със социалния министър Бисер Петков при протеста на майките на деца с увреждания.
Цветанов дори разказа колко много от кметовете в страната са се обявили в защита на министър Николай Нанков и колко ценен кадър е той.
После увери, че коалицията е стабилна, че програмата се изпълнява и че напрежението в подобен управленски формат всъщност било нормално.
Цветан Цветанов не пропусна и любимата си тема - президента Румен Радев и опитите му да саботира властта. Той коментира вчерашното обръщение на държавния глава, в което той категорично се обяви срещу авторитарния стил на управление и срещу абдикацията на институциите и държавата. Цветанов недоумявал защо президентът при всяко публично изказване търсел конфронтация с кабинета.

Двойно обозначение на цените от днес

автор:Дума

visibility 3735

/ брой: 146

Среща Путин - Тръмп в близките дни

автор:Дума

visibility 3708

/ брой: 146

Влязоха в сила митата на САЩ

автор:Дума

visibility 3755

/ брой: 146

Додик свиква референдум, за да запази поста си

автор:Дума

visibility 3730

/ брой: 146

Накратко

автор:Дума

visibility 3880

/ брой: 146

БСП и шаманите

автор:Александър Симов

visibility 3870

/ брой: 146

Защо го допускаме?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 3826

/ брой: 146

50 години по-късно светът пак е на кръстопът

автор:Кристиан Вигенин

visibility 4128

/ брой: 146

Сага за хуманоиди

автор:Олга Маркова

visibility 3904

/ брой: 146

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ