26 Април 2024петък00:45 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Убиец на мотивация

/ брой: 12

автор:Альона Нейкова

visibility 1353

Въпреки внушаваните предимства на все по-агресивното навлизане на новите технологии във всекидневието на деца и възрастни, налице са и сериозните социални последици от масовото използване на глобалната мрежа. Проблемът с пристрастяването към интернет почти незабележимо се превърна в световен феномен. Макар че индикации за появата и разпространението му датират още от 1991 г., когато редовните потребители (най-вече в САЩ) получиха достъп до високоскоростен широколентов вход във виртуалното пространство.

Някои продължават да не обръщат внимание на подобни зависимости, неглижират ги и дори отричат явните заплахи за качеството ни на живот. Напоследък обаче не са рядкост проучванията, които не просто целят да фиксират статистически тази опасност, а и алармират за застрашителния ефект от неконтролируемото висене онлайн.

Данни от най-нови изследвания сочат, че сърфирането из уеб пространството намалява образователните способности на подрастващите. След многочасовата отдаденост на социалните платформи не просто не им остава време за учене. Безразборното и безпределното ровене из сайтовете в мрежата убива мотивацията да се прави каквото и да било. Така възпитаници на престижни гимназии и университети тотално отказват да отворят учебник и подсъзнателно рискуват академичните им постижения да бъдат сведени до нулеви или дори отрицателни стойности.

Всеки днес е наясно, че популярната от времената на социализма шеговита максима "Учи, за да не работиш" категорично не може да се приложи. И не само заради увеличаващите се изисквания за образователен ценз, който вече по никакъв начин не гарантира трудоустрояване и добри доходи. Но и понеже човечеството все по-осезаемо е изправено пред перспективата вузовете да са полупразни, а желанието за следване да е сменено с безпокойство и самота, прозиращи от нищо невиждащите по-далеч от цифровата си джаджа очи на млади хора.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 393

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 324

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 339

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ