16 Юли 2026четвъртък21:36 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Учени: Коронавирусът е станал по-заразен и се адаптира по-добре към организма

автор:Дума

visibility 197

В хода на еволюцията си коронавирусът вероятно е спрял да мутира и в резултат на това може да се адаптира по-добре спрямо човешкия организъм. Това му позволява да бъде по-заразен, смятат учени от политехническия университет в Хонконг.

В рамките на изследването са сравнени щамовете на над 200 пациенти и е отчетена тяхната генетична идентичност с „внесените” от чужбина образци на заразата, съобщи вестник „South China Morning Post”.

Коронавирусът продължи да мутира по време на първата и втората вълна, когато са правени аналогични изследвания. Сега обаче резултатите били различни, което показва, че или вирусът се е адаптирам към човешкия организъм и е спрял да мутира, или всички инфектирани са се заразили от едно място за кратък период от време, смятат учените.

Смята се, че при последната вълна в Хонконг коронавирусът се е оказал по-заразен, отколкото при първите две вълни, което вероятно се дължи на по-ефективната адаптация към човешкия организъм.

От 5 юли в Хонконг след триседмичен нулев прираст коронавирусът започна да се разпространява отново. През последната седмица в един от най-гъстонаселените мегаполиси в света всеки ден се регистрират 100 случая на заразяване, като общият брой наближава 3 000.

КЗК одобри сделката за „Престиж-96“ под условие

автор:Дума

visibility 519

"Автомагистрали" ЕАД с ново ръководство

автор:Дума

visibility 649

Дизелът отново поскъпва

автор:Дума

visibility 689

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ