16 Септември 2025вторник06:33 ч.

Училищни директори предпочитат грипна ваканция вместо онлайн часове

/ брой: 5

автор:Дума

visibility 306

Училищните директори са настроени за евентуална грипна ваканция заради повишена заболеваемост, отколкото за онлайн обучение. Това стана ясно от думите на Диян Стаматов, директор на 119 СУ в София и председател на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България. Според него с всеки изминал ден процентът на отсъстващи болни ученици става все по-голям. "Грипна ваканция в рамките на 5-7 дни ще помогне да премине боледуването, а не да се дискредитира онлайн преподаването", смята той. Според Стаматов грипната ваканция ще е превантивно прекратяване на учебния процес, което няма да се отрази в образователен план.

"Към момента няма официален акт на органите на Министерството на здравеопазването, който да изисква предприемане на действия, свързани с евентуално неприсъствено обучение в училищата с оглед на епидемичната ситуация във връзка с очакващия се евентуален грип", отговори образователният министър Сашо Пенов. 

Според него МОН вече има опит в организиране на учебния процес в такива ситуации и когато бъде сезиран, своевременно ще се организира, за да не бъдат изненадани директори, учители, ученици и родители.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ