20 Ноември 2025четвъртък01:30 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Украински заплахи

/ брой: 156

автор:Юри Михалков

visibility 2130

Юри МИХАЛКОВ



Последните събития показват, че страната ни може болезнено да пострада от военните действия в Украйна. Армията на Киев засилва обстрелите и провокациите срещу Запорожката АЕЦ, охранявана от руските сили. Твърденията, че Русия стояла зад ударите, могат да минат само за тежко болни пациенти на психиатриите, но не и за нормалните хора. Просто няма как Русия да обстрелва свои части. Докато Киев е заинтересован да предизвика ядрен сакатлък с най-голямата АЕЦ в Европа, защото се надява с помощта на Запада всички вини да се изсипят върху Русия, а той да излезе чистичък и невинен. Сатанинско е, но в Киев не са чужди на такива нагласи.
Само че от една сериозна авария, предизвикана от украински обстрел, радиация ще се посипе върху 5500-километрова зона, в която ще попадне и страната ни заедно със съседните Румъния и Турция. Втори Чернобил ли да чакаме? Затова да стоим със скръстени ръце, защото от нас нищо не зависело, ще означава да сритаме националния си интерес. Очакваме от президента и дипломацията, макар и служебна, да се разшетат и да "бомбардират" било украинското посолство у нас, било МВнР в Киев, че и лично Зеленски с предупреждения за сериозни последици за Украйна, ако от неин удар тръгне радиация към съседните държави.
Колкото и да звучи неправдоподобно, но от Запорожието може да се надигне и антиукраинска вълна в Европа.
Отделно научаваме, че напушени с русофобска дрога страни от ЕС искат да се забрани влизането на руски туристи в Европа. Въпросът щял да се разисква на ниво ЕС. Това е продължение на антируската патология да се забраняват Чайковски, Достоевски, руски концерти и култура. Мястото на нашата страна не е редом до патологиите, а до една Унгария и дори Германия, които се противопоставят на такава мярка. Мястото ни е там по две причини. Първо, имаме увеличен поток от руски туристи и не е в наш интерес да го спираме. Втората причина е морална: в Украйна държавата на руските туристи воюва срещу етническата чистка, която Киев водеше срещу техния свят от 2014 г.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ