23 Февруари 2026понеделник07:04 ч.

Украинските превозни средства не плащат винетки и тол такси в България

Мярката е въведена с решение на Министерския съвет и е в сила за периода от 24 февруари т. г. до отпадане на необходимостта от оказване на хуманитарна и медицинска помощ

автор:Дума

visibility 6685

За нито едно моторно превозно средство с украински регистрационен номер не се събира пътна такса – е-винетка за леки коли до 3,5 т и тол за камионите и автобусите над 3,5 т, при ползване на републиканската пътна мрежа.

Мярката е въведена с решение на Министерския съвет и е в сила за периода от 24 февруари т. г. до отпадане на необходимостта от оказване на хуманитарна и медицинска помощ. Тя допълва мерките, които държавата взема за подпомагане на Украйна във връзка с извънредната военна обстановка и задълбочаващата се хуманитарна криза.

Всички генерирани нарушения в електронната системата на превозни средства с украинска регистрация след 24 февруари се закриват, така че пътните превозни средства да могат да напуснат безпрепятствено територията на България.

Експертите на Националното тол управление са в постоянна връзка с колегите си от Агенция "Митници", които осъществяват последния контрол на превозното средство преди напускането на страната.

В Националното тол управление всеки ден от 8 ч. до 22 ч. работи кол център за обслужване на потребителите. На телефон 0700 10 876 или на e-mail: info@bgtoll.bg всички граждани, в т. ч. и украинските, могат да получат необходимата им информация. /БГНЕС

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 10574

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 13641

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 11278

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 11792

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 10340

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 11814

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 9140

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 9121

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 12709

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 9054

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ