30 Април 2026четвъртък18:17 ч.

Уличиха Киев в корупция с наши боеприпаси

/ брой: 57

автор:Дума

visibility 1494

Украинският депутат Гео Лерос обвини президента Володимир Зеленски и ръководителя на кабинета му Андрий Ермак в присвояване на милиони от купуване на оръжия и боеприпаси, включително от България. Депутатът твърди, че разполага с договорите.

"Например през 2022 г. Министерството на отбраната чрез държавното предприятие "Прогрес" закупи снаряди българско производство. Надплащането по тези три договора възлиза на 6,7 млрд. гривни (170 млн. евро). Разбираме, че тези пари са отишли в джоба на организираната престъпна група на Ермак и Зеленски", каза Лерос във видео, публикувано в канала му в Телеграм. Той твърди, че именно чрез "Прогрес" МО е закупило боеприпаси на цена два-три пъти по-висока от пазарната. Според Лерос предприятието се ръководи от "човек на Ермак". Преди това министерството е купувало българските снаряди директно на пазарна цена.

Спешна проверка в „Малинова долина“ заради радиация

автор:Дума

visibility 1008

/ брой: 79

ЕП поиска по-голям бюджет на ЕС за следващия програмен период

автор:Дума

visibility 887

/ брой: 79

Европейската комисия заведе дело срещу България

автор:Дума

visibility 897

/ брой: 79

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 834

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 836

/ брой: 79

"Алстом" ще успее да достави в срок новите 35 влака

автор:Дума

visibility 882

/ брой: 79

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 900

/ брой: 79

Китай се готви да изнася горива

автор:Дума

visibility 871

/ брой: 79

ЕС призова за цифрова самоличност

автор:Дума

visibility 860

/ брой: 79

Повече полицаи в училищата в Каталуня

автор:Дума

visibility 851

/ брой: 79

Само работещите могат

автор:Ваня Григорова

visibility 872

/ брой: 79

Осигуряване за пенсия или пари веднага

visibility 883

/ брой: 79

Значението на думите

visibility 885

/ брой: 79

Ей, дръпнахме с богатството!

автор:Юрий Борисов

visibility 897

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ