11 Март 2026сряда17:48 ч.

Книги

Пътуване

Умът ще намери покой в тишината на сърцето

/ брой: 147

автор:Дума

visibility 1243

"През целият си живот аз бях независима жена", казва за себе си журналистката и носителка на "Пулицър" Алис Стейнбах. Сама вземах решения и правех избори, сама плащах сметките си и сама чистех снега пред къщата си. Но бях развила друга зависимост - да приемам себе си според мнението и очакванията на другите. Но коя бях всъщност?" 

В търсене на отговор на този въпрос и точно когато мисли, че нищо не може да се промени, Алис Стейнбах предприема необикновено пътешествие до някои от най-красивите места по света: Париж, където намира сродна душа; Оксфорд, където се записва на творчески курс; Милано, където се сприятелява с млада жена дни преди сватбата й. По време на това вълнуващо пътуване из Европа съдбата й поднася различни изненади и неприятни емоции, но такъв е животът - устройва ни засади със страхотно безразличие, като променя нас и хората, които обичаме. А целта е да стигнем до края на пътуването, където умът ще намери покой в тишината на сърцето.

Книгата на Алис Стейнбах "Без резервации. Пътешествията на една независима жена" издава "Киви" в превод на Цветелина Лакова.

Войната в Иран е почти завършена

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 45

В ЕС приемат мерки за цените на горивата

автор:Дума

visibility 487

/ брой: 45

Испания възстановява безплатното лечение

автор:Дума

visibility 474

/ брой: 45

Без!

автор:Аида Ованес

visibility 552

/ брой: 45

В храма на обречените

автор:Николай Милчев

visibility 515

/ брой: 45

Путин, Тръмп и Иран

автор:Юри Михалков

visibility 537

/ брой: 45

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ