03 Март 2026вторник06:16 ч.

Управителят на НЗОК отнел правомощия на заместника си

/ брой: 193

автор:Дума

visibility 840

На 14 октомври Управителят на НЗОК доц. Петко Стефановски е издал заповед, с която е отнел правомощията на подуправителя проф. Момчил Мавров. В резултат на това Мавров вече не може да ръководи администрацията на касата и да контролира ключови дирекции, включително за медицински и дентални дейности, лекарства, диетични храни, бюджет и лечение в чужбина, пише специализираният сайт Здраве.нет. 
Ограничаването на правомощията на Мавров поражда опасения в НЗОК за ефективността на администрацията и управлението на бюджета, който за 2025 г. е близо 9,5 млрд. лв.
Причините за това действие остават неясни. И доц. Стефановски, и проф. Мавров са номинации на ПП на ГЕРБ-СДС. През юли тази година народните представители решиха Здравната каса да има двама подуправители.
Предстои избор на втори подуправител на НЗОК, което се очаква да повлияе на разпределението на отговорностите в институцията, но процедурата все още не е насрочена за разглеждане в Народното събрание.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 9870

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 9890

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 9715

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 5155

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 10081

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 10399

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ