20 Февруари 2026петък20:12 ч.

В Гърция няма да има втора карантина, имало план Б

автор:Дума

visibility 388

Не можем да преминем към втора карантина, имаме план Б, например местна карантина, тестове за повече туристи или задължителни тестове, заяви гръцкият здравен министър Василис Кикиляс в интервю за гръцката телевизия "Антена".

Всички държави и тези, които бяха в много по-лошо положение от нас, които не обърнаха внимание или предприеха грешни мерки, сега постепенно премахват мерките. Имаме втори план, план Б, за местните карантини, за допълнителни корекции, евентуално за PCR тестове за повечето туристи или да бъдат задължителни. Това са неща, които преглеждаме всеки ден с експертната комисия, която дава препоръки на правителството. Трябва да се научим да живеем с вируса", каза Кикиляс.

Той подчерта, че зависи от всички дали ще има увеличение на случаите, което може да бъде контролирано или втора вълна, като добави, че „това е въпрос на отговорност на държавните органи, но и на индивидуална отговорност и на туристите, и на гражданите“



АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ