23 Февруари 2026понеделник15:13 ч.

В понеделник изслушват Горанов за доклада на ДАНС

автор:Дума

visibility 2218

Две парламентарни комисии ще изслушат финансовия министър Владислав Горанов и директора на Агенция „Митници“  Георги Костов във връзка с докладите на ДАНС около пробива в системата за акцизи и ДДС. Информацията е качена на сайта на Народното събрание, а изслушването е насрочено за 11.00 часа в понеделник, 22  януари. На заседанието ще присъстват членовете на комисиите по бюджет и финанси и по вътрешна сигурност и обществен ред.
Горанов и Костов ще трябва да отговарят на въпроси около информацията за притеснителни доклади на ДАНС и прокуратурата около пробив в системата за контрол на акцизните стоки.
Преди няколко дни депутати от БСП призоваха за разсекретяване на тези доклади, в които се съдържали данни за корупция и съответно за огромни средства, които са отклонени от държавния бюждет. От левицата настояха правителството да обясни защо не са предприети мерки, въпреки констатациите в докладите и дали управляващите не прикриват подобен вид корупция.
 

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 481

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 450

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 342

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 524

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 416

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 598

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 347

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ