01 Май 2026петък22:28 ч.

В Румъния аплодираха звезди на Оперетата

Марио Николов и Валентина Корчакова участваха в международния галаконцерт "60 години Национална оперета - Букурещ"

/ брой: 258

автор:Дума

visibility 1824

Популярните изпълнители са специални гости в галаконцерта по повод 60-годишния юбилей на Националния оперетен театър "Йон Дачиан" - Букурещ, представителен за жанра оперета и мюзикъл в Румъния и утвърден партньор на много европейски сцени, сред които Националната оперета в Унгария, Музикалният театър в Санкт Петербург и още много др., научи ДУМА от "АМЦ продакшън". Международният юбилеен спектакъл се състоя на 7 ноември в голямата зала на НОТ "Й. Дачиан". Организаторите анонсираха участниците в програмата като най-добрите изпълнители в жанровете оперета и мюзикъл на Румъния, България, Унгария, Чехия, Словения и Русия. Репетициите за голямото събитие започнаха два дни предварително, когато нашите оперетни звезди Марио Николов и Валентина Корчакова пристигнаха в румънската столица.
Режисьор на юбилейната гала "60 години Национална оперета - Букурещ" с популярни откъси от оперети и мюзикъли е унгарецът Джон Развен-КЕРО. Марио Николов и Валентина Корчакова триумфираха с части от коронния си репертоар - аплодираните в цял свят дует "Часовникът" от оперетния шедьовър на Йохан Щраус "Прилепът" и ариите на принц Раджами и Одет от "Баядерка" на емблематичния оперетен автор Имре Калман.
Българските звезди са дългогодишни изпълнители на сцената, едни от най-уважаваните и популярни имена не само в оперетната класика, любими и почитани от публиката както на Националния музикален театър, така и в много от оперните театри в България, Европа и света. Двамата се превъплъщават в ролите на централните лирични герои в най-обичаните от публиката оперети от Калман "Царицата на чардаша", "Графиня Марица", "Баядерка", Фр. Лехар - "Веселата вдовица", "Граф фон Люксембург", Йохан Щраус - "Прилепът", "Виенска кръв" и още много други. Носители са на престижните отличия "Кристална лира" за върхови постижения в областта на музикално-сценичните жанрове. Марио Николов и Валентина Корчакова гастролират в цял свят, като голяма част от коронните си партии изпълняват на оригинален език.
 

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ