14 Юли 2025понеделник16:40 ч.

Вълчев увери: Няма да има нулева учебна година

автор:Дума

visibility 583

Няма да има нулева учебна година, категоричен бе образователният министър Красимир Вълчев пред Нова тв. Той коментира първите си наблюдения от дистанцинното обучение, което обхвана 90% от децата между  1 и 12 клас и започна на 16 март след въвеждането на извънредното положение заради коронавируса. Мерките ще бъдат удължени поне до 12 април, което накара просветното ведомство да разпрати указания до учителите и директорите на училища, вече да се преподават нови уроци, а не само да се надграждат знания.

Вълчев смята, че не се налага нулева учебна година,  защото ще бъде покрит минимумът учебен материал по всички предмети. Дали ще се променят датите на изпитите за матурите е рано да се каже. Не е невъзможно такова отлагане. Най-трудно е с 12 клас заради кандидатстването. Там е нужно съгласуване с университетите, допълни просветният министър.

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ