16 Април 2026четвъртък07:48 ч.

Фицо:

Възможен е нов атентат в Словакия

/ брой: 171

автор:Дума

visibility 5368

Словашкият премиер Роберт Фицо предупреди, че е възможно да има нов опит за покушение. Той обвини опонентите си, че подстрекават към омраза и насилие срещу правителството, в коментар за обществената телевизия Ес Те Ве Ер.
Убеден съм на 100%, че ще има още един опит за убийство на представител на правителството, ако опозицията и някои медии не спрат с това, което правят, заяви Фицо.
Премиерът бе прострелян на 15 май, докато се срещаше със свои поддръжници след заседание на кабинета в малкия град Хандлова. Извършителят, пенсионер, бе арестуван и заяви, че е действал от омраза към Фицо и неговата политика, като реториката му напомняше на тази на опозицията.
Мерките за полицейска защита са се засилили, което усложнява евентуално ново нападение.
Фицо и други политици от управляващата коалиция неведнъж са обвинявали либералната опозиция и медиите в дезинформация и демонизиране на кабинета с епитети като "мафия" и "престъпници" и създаване на агресивен климат.

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 673

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ