14 Май 2024вторник06:53 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Вече свикнахме

/ брой: 2

автор:Наталия Гергова

visibility 1051

Докога ще живеем все така бедно, попитали избиратели на среща с депутати. Още 4 години, отвърнали народните избраници. А после? - не се предават избирателите. После ще свикнете.


Комай свикнахме. Според статистиката например сме свикнали да се лишаваме от храна. Да не си купуваме хладилници и телевизори. Нито пък дрехи и обувки. Свикнахме да не ходим на кино и театър. Да не си купуваме книги. Свикнахме даже да не обръщаме внимание на статистиката. Защото някои от нас статистиката изобщо не ги лови.


400 000 работни места са закрити през последните три кризисни години. Според статистиката обаче безработните са по-малко. Просто защото тя не отчита тези, които вече не са на пазара на труда. А това например са половината от хората на възраст 55-65 години. И няма защо икономисти да се чудят защо тези хора не са "икономически активни". Тях просто трудно ги наемат на работа. Първо, защото едва ли биха се съгласили да работят срещу осигуровки върху минимална заплата. Второ, защото са предимно високо образовани специалисти. Примерно химици, които са избрали професията си в годините на "голямата химия", от която днес не остана камък върху камък. Или пък текстилни инженери, учили тогава, когато почти във всеки град имаше текстилно предприятие (в някои даже и по две-три). Или пък агрономи от времето, в което не внасяхме домати, краставици, круши и ябълки. Тези хора няма как да са икономически активни. Тях нашата икономика не ги ще.


Както се жалва един "трайно" безработен на друг: "Навремето ми казваха: "Учи, сине, за да не работиш, учи, сине, за да не работиш" - и аз тогава учих, учих и ето сега не работя..."



500 000 агнета продадени за празниците

автор:Дума

visibility 425

/ брой: 87

800 000 българи тръгват за сезонна работа в чужбина

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 87

Правят електронна партида за всеки имот

автор:Дума

visibility 454

/ брой: 87

Уникредит подменя картите на 1 милион клиенти в България

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 87

Москва започна офанзива в Харковска област

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 87

Силяновска се закле като президент на "Македония"

автор:Дума

visibility 454

/ брой: 87

Захарова изгледала "погребението" на Европа

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 87

Русия откри запаси от нефт и газ в Антарктида

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 87

Тихи фанфари

автор:Аида Паникян

visibility 457

/ брой: 87

Тъжна равносметка

автор:Велизар Енчев

visibility 463

/ брой: 87

Големият скок на Китай

visibility 507

/ брой: 87

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ