20 Септември 2025събота04:35 ч.

ВМРО поиска проверка на съдиите, освободили Полфрийман

автор:Дума

visibility 1279

Проверка на безпристрастността на съдебния състав, взел решение да освободи предсрочно австралиеца Джок Полфрийман. Това поискаха със сигнал до Висшия съдебен съвет депутати от ВМРО. Считаме, че решението за освобождаването на Полфрийман не е взето независимо, а е взето под натиск – и политически – както от български организации, така и от международни. Очевидно това решение противоречи и на морала, и на справедливостта, поради което искаме и да бъде преразгледано, съобщи юристът Михаил Петров от младежката организация на ВМРО.
В самите мотиви на решението съдиите са приели, че няма извършени предишни нарушения от Джок Полфрийман, което не е така, уточни Петров. Австралиецът има три провинения в български затвор, включително нападение на служители и опит за бягство, цитира думите му БГНЕС.
Искането, внесено от ВМРО в деловодството на Висшия съдебен съвет, е за проверка на съдебния състав, освободил Полфрийман. Съдиите ще бъдат проверявани за безпристрастност и независимост, уточниха от ВМРО. При откриване на процесуални нарушения, делото на Полфрийман ще бъде върнато за преразглеждане от друг съдебен състав. Наясно сме, че Висшият съдебен съвет не може да изиска връщане на делото, но чрез инспектората си може да наложи проверка на работата на съдиите, както и на администрацията на съда. Съответно може и да повлияе на това да се вземе правилно и морално издържано решение, допълни Петров.

Въпреки всички отрицателни становища, които има за освобождаването на Полфрийман, съдът го освободи – това е ясен знак, че някой работи под натиск в съдебната система, коментира Юлиян Ангелов от ВМРО. 

Междувременно пред Съдебната палата от Атака организираха протест, с който настояха Полфрийман да бъде върнат в затвора. Волен Сидеров води протеста в деня,  в който обяви, че ще се кандидатира за кмет на София.

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 210

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 193

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 211

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 223

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ