07 Март 2026събота13:50 ч.

Мутафчийски се връща на екран

автор:Дума

visibility 1897

Веднъж седмично да има брифинг с актуална информация за ситуацията с коронавируса в България. Това разпореди премиерът Бойко Борисов след среща на Националния оперативен щаб.

Премиерът бе категоричен, че няма да се изграждат КПП-та и опроверга всякакви спекулации за затварянето на градове и въвеждане на нови ограничения за хората. Борисов изтъкна, че държави с по-строги мерки от тези в България, в момента са с много по-лоши показатели от нас.

Здравният министър съобщи, че България е на 26-о място по заболяаемост с Covid-19 на 100 000 души от населението в Европа. По думите му - страната ни продължава успешно да държи развитието на епидемията под контрол и не се позволява претоварване на здравната система. На национално ниво е осигурен и необходимият ресурс от предпазни средства и медикаменти за срок до 6 месеца напред.

Допълни, че България, заедно с още три страни, е единствената в Европа с отрицателна тенденция  от минус 6,5% по отношение на новорегистрираните случаи през послиедните две седмицидокато за същия период средната тенденция в Европа е за покачване от плюс 22%. „Готовността на здравната ни система продължава да е на високо ниво“, каза Ангелов.



САЩ пренасят войната навътре в Иран

автор:Дума

visibility 1409

/ брой: 42

Северна Европа с общ план за евакуация

автор:Дума

visibility 1166

/ брой: 42

Съдия нареди Тръмп да върне парите от митата

автор:Дума

visibility 1302

/ брой: 42

Накратко

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 42

Полет над гюрово гнездо

автор:Александър Симов

visibility 1288

/ брой: 42

„Няма страшно“!

visibility 1118

/ брой: 42

Първо народът

автор:Таня Глухчева

visibility 1229

/ брой: 42

Смелите първи българки

автор:Аида Ованес

visibility 1243

/ брой: 42

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ