20 Февруари 2026петък15:46 ч.

Всички подкрепят "Южен поток" освен Костов

/ брой: 256

автор:Весела Спирова

visibility 3878

Ние сме част от ЕС и работим в пълен синхрон и координация с ЕК и дирекция "Енергетика" на Комисията по проекта "Южен поток". Това обяви вчера депутатът от ГЕРБ Диан Червенкондев по повод искането на ДСБ за изслушване на премиера за този проект. Гербаджията обясни, че има инвестиционен модел и България трябва да вземе своето окончателно инвестиционно решение, което ще бъде подписано на най-високо ниво и ще бъде представено от консултанта. "Няма тайни преговори. Има междуправителствено споразумение, има акционерно споразумение", каза Червенкондев.
Той обясни, че Европа и всички страни, през които ще премине "Южен поток", подкрепят диверсификацията. "Не мога да разбера защо г-н Костов, счита, че когато има проект с руско участие, българските интереси са застрашени. Това не е така", подчерта Червенкондев и обясни, че властта у нас изпълнява междуправителствено споразумение, подписано през 2008 г. за създаване на проекта "Южен поток" и участието на България в него.
Повод за думите му стана поредното изявление на ДСБ, че след тайни преговори премиерът обещал на Русия да подпише този месец договор за газопровода "Южен поток". Затова десницата поиска Борисов да се яви идната сряда в парламента, да отговори на поставените от ДСБ въпроси, да запознае НС с подготвяния договор и да информира за официалното становище на ЕС по проекта "Южен поток".
 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ