26 Ноември 2025сряда01:02 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Вучич се среща с Тръмп и Путин

Сръбският президент ще посети Вашингтон, след това ще присъства на Парада на победата в Москва

/ брой: 76

автор:Дума

visibility 19547

Президентът на Сърбия Александър Вучич обяви, че в началото на май ще посети САЩ и ще се срещне с "всички видни" членове на управляващата Републиканска партия, предаде белградската агенция БЕТА. Очаква се той да се срещне и с американския президент Доналд Тръмп. Пред телевизия "Информер" Вучич каза, че е получил покана да присъства на Националния комитет на Републиканската партия в началото на май и че има окончателно потвърждение за срещи с "всички видни републиканци". "Мисля, че ще имам възможност да разговарям и с президента Тръмп най-малко два или три пъти за два или три дни", допълни той.
По-рано стана ясно, че Вучич ще присъства на Парада на победата на Червения площад в Москва на 9 май. Според него основният въпрос в Брюксел сега е какъв ще бъде отговорът на ЕС относно присъствието му на парада. Той подчерта, че никой не прави проблем от факта, че там ще бъдат държавници като китайския президент Си Дзинпин, индийския премиер Нарендра Моди, словашкия премиер Роберт Фицо и др.
Александър Вучич възнамерява следващата година да организира в Белград глобален форум и ще търси подкрепа от световните лидери. "Ще поискам и подкрепата на президента Тръмп и неговия син Доналд Тръмп-младши, както и на президента (на Русия) Владимир Путин. Бих искал форумът да бъде между март и май, ще помоля големите лидери да ми помогнат в организацията, а след това ще разговарям и с другите лидери", каза Вучич. Според него Белград е единственият град, който може през следващата година да приеме и Путин, и Тръмп, и италианския премиер Джорджа Мелони, и бъдещия германски канцлер Фридрих Мерц, "тъй като никой друг не е в състояние да го направи".
Сръбският президент бе домакин в събота на вечеря със сина на американския президент - Доналд Тръмп-младши, който пристигна в Белград в рамките на обиколка в региона, съобщи Танюг.

Пуснаха последната златна монета в лева

автор:Дума

visibility 767

/ брой: 221

Готвят реформа в системата за хората с увреждания

автор:Аида Паникян

visibility 797

/ брой: 221

За 3 месеца държавата плаща над 300 000 лв. за бавно правосъдие

автор:Дума

visibility 753

/ брой: 221

При ремонт на пътя няма да се мери средна скорост

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 221

БАБХ и БАИ са с нови шефове

автор:Дума

visibility 717

/ брой: 221

Оранжерийните производители очакват поскъпване догодина

автор:Дума

visibility 5033

/ брой: 220

Киев с „червени линии“ за мирни преговори

автор:Дума

visibility 680

/ брой: 221

Наследник на Додик спечели изборите

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 221

Словенците казаха "Не" на евтаназията

автор:Дума

visibility 802

/ брой: 221

Накратко

автор:Дума

visibility 648

/ брой: 221

Врата в полето ли е?

автор:Аида Ованес

visibility 713

/ брой: 221

Пет етапа на загубата

visibility 775

/ брой: 221

България - Елдорадо за големия минен бизнес

автор:Димитър Събев

visibility 778

/ брой: 221

Страна, в която златото е култура

visibility 693

/ брой: 221

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ