16 Септември 2025вторник22:26 ч.

Яйца за Караянчева в Благоевград, освиркаха Гешев в Хасково

автор:Дума

visibility 1086

Недоволството срещу властта и главния прокурор ясно бе демонстрирано днес от протестиращи в различни градове на страната. Шефката на парламента Цвета Караянчева бе посрещната от викове „Оставка“ в Благоевград, по нея полетяха и сурови яйца. Тя пристигна в града за партийна среща.

Караянчева тръгна към протестиращите с намерение да говори с тях, но те й отвърнаха с яйца.

Протестиращите бяха подредени с тениски, изписващи надпис "Оставка", а на главите си бяха нахлупили цинкови кофи, намек към предишната работа на Караянчева в завод за поцинковани кофи.

Председателят на парламента заяви пред журналисти, че не знае защо тези хора протестират и не желаят диалог. Вдигнахме заплатите, пенсиите, с 30% заплатите на администрацията. Общо взето имаме какво да кажем, допълни тя.

Караянчева обясни, че не съжалява за думите си на партийно събиране в Лом преди дни. Тогава тя обясни, че който не харесва управлението на ГЕРБ, трябва да ходи пеш, да не използва магистралите и метрото.

Караянчева поясни, че изказването й пред актива е било емоционално и там е говорила в качеството си на партиен член, за да предаде енергията на всички "членове и симпатизанти". Тя уточни, че като председател на парламента говори по друг начин и не би си позволила такъв език.

Главният прокурор Иван Гешев пък бе освиркан от протестиращи пред съдебната палата в Хасково. Група недоволни изчакаха той да излезе от съвещание с местните прокурори и започнаха да викат "Оставка!". Гешев първоначално ги насърчи да викат по-силно, но след това отказа да отговаря на въпросите им, качи се в колата и потегли.

 

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ