21 Февруари 2026събота00:47 ч.

Йордан Славейков поставя важни въпроси за живота в "Ембриони"

/ брой: 124

автор:Дума

visibility 977

"Ембриони" е документален текст за театър от Йордан Славейков, който се състои от десет истории на жени, избрали да направят аборт. Премиерният спектакъл е на 29 юни от 19 ч. на независимата сцена на I AM Studio в София (ул. "Г. С. Раковски" 149).
Какви са причините една жена да направи аборт? Оказват ли влияние на решението им политическият, културният и социалният контекст? Какво мислят мъжете за абортите? Защо България е страната в ЕС с най-много аборти на глава от населението? Има ли повод за оптимизъм? Това са важните въпроси, които ще звучат от сцената на I AM Studio.
"Темата за абортите е важна за мен отдавна. Майка ми е отказала да ме абортира, нищо че е имала вече две по-големи деца. Нямах трудности при намирането на тези документални истории. Оказва се, че жените не разказват за преживените от тях аборти не от срам или страх, а защото не са питани... Целта ми е спектакълът да се среща с публиката си регулярно, да задава въпроси, без да посочва отговори", споделя Йордан Славейков.
В постановката участва Августина-Калина Петкова, актриса в Младежкия театър. "Ембриони" е първият им взаимен проект, подкрепен от НФ "Култура".

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ