За първи път няма регистриран нов случай в Китай
Китай обяви, че за първи път от избухването на епидемията няма нови регистрирани случаи на заразени с коронавирус, предаде АФП.В провинция Ухан, откъдето тръгна заразата, също няма нови болни.
А общият брой на заболелите в страната към момента е 80 928. Починалите са общо 3 245, от които 8 души днес. Всички те са от провинция Хубей, в която се намира Ухан - градът, считан за огнище на заразата.
Страната твърди, че вече е овладяла пандемията и пикът е преминат. Властите обаче коментират, че се увеличават броят на случаите на болни, пристигащи от чужбина.
Нови 152 нови случаи на заболели регистрират властите в Южна Корея. С тях общият брой на болните в страната става 8 565.
В Италия, най-тежко засегнатата европейска страна в момента, за ден умряха около 500 души, което е рекорд до момента.
219 238 са случаите, а 8 967 починалите в светеовен план, според статистиката. Излекувани са 85 742 души.
Смъртността от коронавируса в Европа за първи път вчера надхвърли тази в Азия.