29 Април 2026сряда18:38 ч.

Снимка Плевенска филхармония

"За тебе бях дихание..." представя поп хитове

Красимир Гюлмезов и Светослав Лобошки гостуват в Троян с Плевенската филхармония

/ брой: 49

автор:Дума

visibility 3452

Плевенската филхармония ще изнесе концерт под наслов "За тебе бях дихание..." на 18 март от 18,30 ч. в НЧ "Наука - 1870" в Троян. По идея на Чавдар Вълков - концертмайстор на оркестъра, за публиката в балканския град за първи път ще бъдат представени двама композитори на десетки хитове в България - Красимир Гюлмезов и Светослав Лобошки. Техните емблематични песни - "За тебе бях" на Красимир Гюлмезов (изпълнявана от Лили Иванова) и "Дихание" на Светослав Лобошки (изпълнявана от Орлин Горанов), дават мотото на концерта. Заедно с тях на сцената ще бъдат: Чавдар Вълков - цигулка, Георги Цветков - бас китара, Димитър Митев-Дънди - ударни инструменти, и струнен секстет от Плевенската филхармония. Новите аранжименти на популярните песни: "За тебе бях", "Що ли те чакам още", "Лятна жълта рокля", "Чуй ме", "Любов в сегашно време", "Ах, твоите сини очи", "Дъжд"..., в които мелодията често преминава от човешкия глас в цигулката, са направени от Георги Цветков. Видеоклиповете на добре познатите песни естествено ще допълват въздействието на музиката, а светлинните ефекти, мултимедия и звук са поверени на екипа на Валери Рулински, научи ДУМА от Тина Коилова.
"Идеята за концерта е да бъде по-скоро инструментален, но в някои моменти двамата композитори - Гюлмезов и Лобошки, пеят, защото хората искат да чуят текстовете на популярните песни",    споделя Чавдар Вълков. В програмата са включени и някои класически произведения, като първа част от концерта "Лято" из "Четирите годишни времена" на Вивалди, както и световният поп хит "Viva la Vida" на британската рок група "Колдплей" със солист отново концертмайсторът на Плевенската филхармония.
Незабравимите български песни на Красимир Гюлмезов и Светослав Лобошки, изпълнявани от любимците на стотици хиляди българи, ще предизвикат радост, ще доставят неповторимо удоволствие и добро настроение на публиката, ще повишат градуса на емоциите и развълнуват любителите и меломаните в Троян.
Концертите "За тебе бях дихание..." продължават на 23 март в Ловеч с концерт в ловешкото читалище "Наука - 1870". През тази година следват още събития в Габрово, Петрич, Гоце Делчев и други градове на България.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 602

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 631

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 656

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 644

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 668

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 702

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 640

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 629

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 734

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ