15 Май 2024сряда15:46 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

За Йотова най-важна е борбата с бедността

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 100

Най-важният приоритет за вицепрезидента Илияна Йотова е справянето с бедността, увери тя на конференцията "ЕС. Ще достигнат ли пукнатините по фасадата до фундамента на сградата?", организирана от Института за икономика и международни отношения и Фондация "Фридрих Еберт". Йотова посочи, че има трайна тенденция хората да работят почасово, без гаранция, без трудови договори. "Много неща трябва да се имат предвид, когато се осъществяват такива планове, не бива да гледаме на тях като на нещо, което трябва да усвоим, а като шанс къде да бъде България, след като изпълни проектите, какъв да бъде стандартът на държавата ни, как се вписваме в общата европейска конструкция", коментира тя възможностите на страната във връзка с Плана за възстановяване и устойчивост на ЕС. Според нея е необходим размисъл как да бъдат използвани тези средства, дали моделът и структурата, която зададе ЕК, е най-удачна, като се имат предвид различията в развитието и стандартите в държавите.

"Няма как да обсъждаме фасади, пукнатини и бъдеще на ЕС, ако не ги видим и в развитието на собствените си държави. ЕС не е някакъв изкуствен имагинерен модел, не е стъклена къща, в която виждаме какво се случва, сякаш не участваме в нея. Ние сме част от жителите на тази стъклена къща, ние сме вътре. Крайно време е да свикнем, че ние също сме тези, които правят европейската политика", заяви вицепрезидентът. Според нея само голям наивник може да смята, че са излекувани раните в ЕС след кризата през 2008 г. Унищожаването на средната класа, политиката на крайни ограничителни мерки доведоха първите години до още по-голямо блокиране на европейските държави, икономиката и бизнеса, обобщи Йотова.

 

 

 

Над 12% от българите нямат банкова сметка

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 89

Държавата взе още 200 млн. лв. заем

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 89

Фирмите у нас все по-трудно получават парите си

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 89

Хамас планирала база в Турция

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 89

Силяновска пак пропусна името на страната си

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 89

Макрон: ЕС да смени своя бизнес модел

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 89

Още година без мита и квоти за украинския внос

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 89

Знания и пошлост

автор:Деси Велева

visibility 232

/ брой: 89

Предизборни идиотщини

автор:Любо Кольовски

visibility 203

/ брой: 89

Институционално безхаберие

visibility 212

/ брой: 89

Време за преосмисляне

автор:Събина Петканска

visibility 215

/ брой: 89

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ